test

Propozimi i Alibeajt/ Paloka i prerë: Më mirë bashkëpunojmë me Ramën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në emisionin “Open” po diskutohet në lidhje me situatën brenda Partisë Demokratike pas vendimit të Gjykatës së Apelit në lidhje me vulën e PD.

Në një lidhje skype, kryetar i Këshillit Kombëtar të Berishës, Edi Paloka , duke komentuar propozimin e Enkelejd Alibeajt për një kandidat të përbashkët e fitues për zgjedhjet lokale, është treguar i prerë duke qenë kundër.

Ai tha se më mirë do të ishte bashkëpunimi me kryeministrin Edi Rama se sa bashkëpunimi me grupimin e Alibeajt.

“Vetëm fakti që ky propozim del nga goja e Alibeajt…Kandidatët kanë dalë nga vota e anëtarësisë. Kush do ti mbështesë është i mirëpritur. Kush mendon se është mashtruar edhe së fundmi nga Alibeaj është i ftuar të na bashkohet.

Nëse na duhet të bashkëpunojmë me dikë për zgjedhjet më mirë bashkëpunojmë me Ramën. Pse duhet t’i biem nga Alibeaj për të arritur tek Rama?”, ka deklaruar ai.

 

Të fundit

Luiz Ejlli në hetim nga SPAK? Dyshohet se këngëtari kërcënoi zyrtarët e IKMT

Fituesi i edicionit të dytë të Big Brother VIP Luiz Ejlli ka përfunduar në duart e SPAK-ut. Ejlli është kallëzuar...

Don Omar jep lajmin tronditës: Jam prekur nga kanceri

Ylli i muzikës reggaeton, Don Omar, ka zbuluar se është diagnostikuar me kancer . Këngëtari 46-vjeçar dha lajmin tronditës përmes llogarisë së tij në Instagram...

Sezoni turistik/ Balluku jep lajmin: Hapet Tuneli i Llogarasë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku mëngjesin e sotëm ka dhënë lajmin se në datën 5 Korrik do të hapet Tuneli i Llogarasë. Punimet...

Kërkesa e fundit për liri/ Berisha kërkon në gjykatë ndryshimin e masës së sigurisë

Mbahet këtë të martë në Apelin e GJKKO-së seanca për Sali Berishën, i cili kërkon që t’i hiqet masa e arrestit shtëpiak dhe të...

Ecni apo flisni në gjumë? Ja pse ndodh

Problemi me ecjen në gjumë dhe të folurit në gjumë mund të jetë mjaft serioz, ndaj mjekët paralajmërojnë se ndonjëherë duhet të konsultoheni me...

Lajme të tjera

Web TV