test

Bayern Munich shumë i madh për PSG,bavarezët “shkelmojnë” parizienët nga Champions League

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bayern Munich siguron çerekfinalet e Champions League pas triumfit të përgjithshëm 3-0 në “finalen e parakohshme” me Paris Saint-Germain.

Pjesa e parë e sfidës dhuroi spektakël, me të dyja skuadrat që u shfaqën shumë kërkuese, por pa mundur të zhbllokonin rezultatin.

Në fraksionin e dytë bavarezët u treguan mjaft agresivë dhe dominues, ku pas disa tentativave ia dolën të gjenin golin në minutën 61’, ku pas një gafe të Verrati, Goretzka asiston Choupo-Moting, me sulmuesin që e finalizon topin në rrjetë.

Ndërsa në minutën e 90’ erdhi edhe goli i qetësisë për vendasit, Gnabry vulosi rezultatin 2-0 në takimin e dytë mes këtyre dy skuadrave, teksa ndeshja e parë e luajtur në “Parc des Princes” u mbyll me fitoren 0-1 të gjermanëve.

Të fundit

Trump me deklarata të forta ndaj Zelenskyt: Shitësi më i madh në histori

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është "shitësi më i madh në histori. Sa herë që vjen në këtë vend ai...

Udhëheqësit botërorë në Samitin e Paqes për Ukrainën që mbahet në Zvicër, ç’do ndodhë?

Udhëheqësit botërorë në samitin e paqes në Ukrainë që po mbahet në Zvicër, pritet të miratojnë një deklaratë që riafirmon integritetin territorial të Kievit. Më...

Sot Kurban Bajrami, Kryetarja e Kuvendit uron besimtarët: Sakrificën në emër të besimit

Kryetarja e parlamentit të Shqipërisë Lindita Nikolla ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Nikolla shprehet ndër të tjera që sakrificën në emër...

Ishin përgatitur për të sulmuar shqiptarët, 50 tifozë italianë bien në prangat e policisë

Rreth 50 tifozë italianë janë arrestuar ditën e djeshme, përpara ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë, e vlefshme për Kampionatin Europian të futbollit. Gazeta gjermane Bild...

Ndodh sërish, qeni i presidentit Biden kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Qeni i presidentit amerikan Joe Biden ka kafshuar një agjent tjetër të Shërbimit Sekret, ndërsa e kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë...

Lajme të tjera

Web TV