Aksidenti tragjik në Tiranë/ Meta: Mendoni për njerëzit e dashur që ju presin në shtëpi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar për aksidentin tragjik të ditës së djeshme në rrethrrotullimin e TEG-ut, ku humbën jetën 3 të rinj.

Nëpërmjet një statusi në Facebook, Meta shprehu pikëllimin për ngjarjen e ndodhur, teksa bëri thirrjen ‘mos ecni më shpejt seç lejohet, mendoni për të njerëzit tuaj’.

“Miq, jam rrugës duke shkuar në Laç. Dua të shpreh pikëllimi tim më të madh për lajmet që janë shpeshtuar për aksidentet tragjike për shkak të pakujdesisë dhe shpejtësisë.

Ndaj kam një lutje për të gjithë ju ‘Mos ecni më shpejt seç lejohet.

Mendoni për njerëzit tuaj të dashur që ju presin në shtëpi’”, tha Meta.

Të fundit

“Përse u shenjëstrua Dumani?”/ Ja si përgjigjet analisti i njohur

Në një intervistë në një emision televiziv, analisti Arben Meçe, analizoi deklaratat e kreut të Partisë së Lirisë, dhe...

Rikthehet “makthi” i tërmetit në Turqi, pamje nga momenti i lëkundjeve sizmike

Tërmeti i magnitudës 5.6 Rihter që goditi Turqinë pasditen e kësaj të enjteje shkaktoi panik te banorët. Lëkundjet e tërmetit u regjistraun në rajonin e...

Kanye West sulmon fizikisht një burrë, sepse i ngacmoi të shoqen

TMZ ka zbuluar se Kanye West po investigohet për sulm fizik të qëllimtë pasi goditi një burrë, i cili thuhet se kreu një veprim...

Meta probleme me drejtësinë? Analisti thumbon ish-presidentin:Pa qenë i pandehur nga SPAK

Analisti Skënder Minxhozi thotë se kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta po sillet sikur ka probleme me drejtësinë. Në një intervistë televizive, Minxhozi u...

Kur do shpërndahen fondet? Afati mbyllet nesër, 66 mijë fermerë aplikuan për subvencione!

Fermerët kanë edhe pak orë në dispozicion për të aplikuar për Skemën Kombëtare dhe të marrin mbështetje financiare nga Buxheti i shtetit. Aplikimet mbyllen...

Lajme të tjera

Web TV