Abuzimi me tenderin e Ujësjellësit/ Zbardhen emrat, kush janë zyrtarët e arrestuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla u arrestua ditën e djeshme me urdhër të SPAK.

Alla bashkë me 10 personat e tjerë kanë rënë në pranga pasi kanë abuzuan me një tender 322 mln lekë për ujësjellësin.

Ndërkohë që SPAK ka zbardhur dhe emrat e zyrtarve të arrestuar, mes të cilëve është dhe nënkryetarja Enkeleda Lleshi.

Ajo bashkë me specialistë të prokurimeve kanë bërë të mundur që tenderin e Ujësdjellësit ta fitonte me dokumentacion BOE Egland shpk dhe BE-IS shpk, duke krijuar avantazhe për këtë subjekt gjatë procedurës së prokurimit.

Emrat e të arrestuarve:

Lefter Alla kryetari

Enkeleda Lleshi zv.kr

Rubin Kola

Kujtim Zogu

Denis Xholi

Leonard Daçi

Erjon Isaku

Të fundit

VIDEO-“Romancë” në samitin e BE-së/ Rama “mbyt me puthje” Giorgia Melonin

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku është mbledhur Komuniteti Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të...

Vetmia mbaroi! Këto shenja horoskopi do të gjejnë gjysmën tjetër në qershor

Vera erdhi, temperaturat po rriten, humori bëhet më i lehtë dhe nevoja për dashuri fillon të stimulohet shumë më tepër. Pra, qershori, muaji ku Afërdita...

1 Qershori/ Përurohet Akademia e parë e Çiklizmit, Veliaj: Dhuratë për fëmijët e Tiranës

Në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës u inaugurua sot Akademia e Çiklizmit, një hapësirë e standardizuar e stërvitjes dhe garave për të vegjlit....

Gjykata lë në burg Belerin/ Reagon Ministria e Jashtme Greke: E jashtëligjshme

Ministria e Jashtme greke ka dalë në një deklaratë për shtyp për çështjen Beleri. Në këtë deklaratë theksohet se, “Refuzimi i sotëm i ankesës kundër...

Vin Veli flet për raportin me Bora Zemanin: Marrëdhënia është shumë e mirë

Edhe pse kanë vite të ndarë dhe secili ka vijuar jetën e tyre, Bora Zemanin dhe Vin Veli do i bashkojë gjithnjë një dashuri...

Lajme të tjera

Web TV