“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur arrestimi i Vangjush Dakos.

Hajdarmataj tregoi se thuhej se Xhafa ishte i bindur që do ta arrestonte kryebashkiakun e Durrësit pa dijeninë e Ramës, i cili sipas tij u vu në dijeni nga drejtori i policisë, Ardi Veliu.

“Dashuria mes Edi Ramës dhe Ardi Veliut aty lindi. Fatmir Xhafaj si ministër i Brendshëm ishte një njeri i fuqishëm sa të rivalizonte edhe kryeministrin. Në atë kohë thuhej se Xhafaj do arrestonte Dakon pa dijeninë e Ramës. Në aspektin e procedurës urdhrin duhet ta nxirret prokuroria, por ky ishte dakord të arrestohej Dako. Ishte përgatitur arrestimi. Drejtori i përgjithshëm njoftoi kryeministrin dhe këtu nisi krisja me Xhafën”, tregoi Hajdarmataj.

Të fundit

Pa këta tre elementë marrëdhënia juaj nuk do të “mbijetojë”

Ne të gjithë kemi nevoja të ndryshme në një marrëdhënie që janë shumë të rëndësishme për ne sa kontroll...

Do bëhen prindër?/ Getinjo konfirmon ribashkimin me Vivien

Para pak ditëve Getinjo dhe Vivien Thano u bënë kryefjalë e mediave. Kjo pasi çifti u filmua me njëri-tjetrin. ‘Indeksonline’ publikoi një video ku...

“Më 14 maj rinia foli”/ Basha vijon takimet: Qytetarëve iu është vrarë shpresa

Lulzim Basha vijon me takimet e tij me të rinjtë e të rejat. Ai është ndalur sërish sot në një takim, ku ndër të tjera...

Baballarët e kombit shqiptar dhe baballarët e shtetit të Kosovës, përballë Albin Kurti

Nga Mero Baze Ka një keqkuptim të madh, por dhe të qëllimshëm, në referimin në histori që nacionalkomunistët e Kosovës përfaqësuar nga Albin Kurti bëjnë...

Shkrirja e ASA-s/ Ankohet Gjinushi: Paguhem 300 mijë lekë të vjetra në muaj

Kreu i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi ka deklaruar se në këtë institucion nuk merr rroga. I ftuar në studion e Panorama TV, Gjinushi...

Lajme të tjera

Web TV