test

Gazetarja zbulon detaje: Makina e autorëve u shkëmbye në rrugë me…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetarja Klodiana Lala ka folur mbrëmjen e sotme për sulmin me armë ndaj Top Channel, ku mbeti i vrarë roja 60 vjeçar, Pal Kola.

Ajo zbuloi në Top Story se furgoni i fundit me gazetarët të TCH që po ktheheshin në shtëpi, është shkëmbyer me makinën e autorëve që qëlluan me breshëri kallashnikovi ndaj godinës.

Lala u shpreh se për ngjarjen e rëndë është informuar nga një burim në minutat e para, por nuk po e besonte. Sipas saj nëse autorët do të kishin ardhur disa minuta më shpejt, mund të kishte shumë viktima.

“Unë e kam parë si rast terrorist, një sulm i rëndë. E kam cilësuar si akt terrorist për mënyrën si është kryer. Ishte furgoni i fundit me gazetarë të TCH që u shkëmbye me makinën e autorëve. I ndjeri Pal Kola siguronte bukën e gojës dhe vinte nga Sharra në këmbë. Ai u qëllua nga burracakë. Pak ditë më parë vranë në grua, tani 60 vjeçarin.

Brenda mund të kishte gazetarë, artistë etj. Ata kriminelë që shkuan për të qëlluar e dinin se mund të kishte pasoja. Nëse ajo makinë do të kishte ardhur para, mund të kishim shumë viktima, kjo ëshët alarmante. Ky është dështim i shtetit. Unë jam informuar na një burim në minutat e para të ngjarjes.”-u shpreh Lala.

Të fundit

Grafite në muret e ambasadave hungareze e sllovake, mesazhe nga gjenocidi në Srebrenicë

Grafite me numrin 8.372 - që është numri zyrtar i viktimave të gjenocidit në Srebrenicë më 1995 - u...

Sheshi ‘Skënderbej’ i zënë për Evropianin/ Ja ku do falen nesër besimtarët myslimanë

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar besimtarët myslimanë se falja e Kurban Bajramit do të jetë në datën 16 qershor, ditën e diele, në...

Sokol Mëngjesi doli nga koma, reagon e motra: Sytë e tij u zgjuan nga një ëndërr e keqe

“U zgjua nga ëndrra e keqe” Avokati Sokol Mëngjesi  I cili ishtë në gjëndje kome prej 29 majit është zgjuar nga koma ndërsa vijon...

Zvicër/ 100 liderë botërorë mblidhen sot në përpjekje për planin e paqes në Ukrainë!

Njëqind delegacione do të marrin pjesë në Konferencën e Paqes për Ukrainën në Zvicër, duke përfshirë 57 krerë shtetesh dhe qeverish nga e gjithë...

Gëzim Baruti ngjall babanë e esseistikës Mishel dë Montenj me një shqipe të kulluar

Nga Shpendi Topollaj Emrin e Mishel dë Montenjit e kam dëgjuar së pari falë një rastësie fatkeqe. Ishte koha e çmendurisë komuniste, kur pushteti diktatorial...

Lajme të tjera

Web TV