Zyrtare/ Rikthimi i një legjende, Frank Lampard është trajneri i ri i Chelsea

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zyrtarizohet rikthimi i Frank Lampard në stolin e Chelsea. Ish-mesfushori anglez, i cili vitet më të bukura si futbollist i kaloi në “Stamford Bridge”, është emëruar tekniku i skuadrës londineze deri në fundin e sezonit.

Me anë të një komunikatë të shkurtër në faqen zyrtare, Chelsea zyrtarizon 44-vjeçarin si trajnerin e ri të skuadrës. “Jemi të lumtur të mirëpresim një legjendë si Lampard.

Ndërsa vazhdojmë procesin për një trajner të përhershëm, ne duam t’i ofrojmë klubit dhe tifozëve tanë një plan të qartë dhe të qëndrueshëm për pjesën e mbetur të sezonit.

Ne duam t’i japim vetes çdo shans për sukses dhe Frank ka të gjitha karakteristikat dhe cilësitë që na duhen për të na drejtuar drejt tij”, lexohet në komunikatën e Chelsea.

Lampard drejtoi “Blutë e Londrës” edhe në periudhën korrik 2019-janar 2021.

Të fundit

Kërkoi 200 mijë dollarë dëmshpërblim, kush e nxorri videon erotike të Inis Gjonit?

Publikimi i video-skandaleve ka patur gjithmonë një interes të gjerë publik në të gjithë botën. Për më tepër kur...

Vajza e vogël feston 8 vjetorin e lindjes, Fevziu ndan si rrallëherë momentet nga festa

Vajza e saj moderatorit të njohur, Blendi Fevziut feston sot 8-vjetorin e lindjes. Moderatori ka ndarë në ‘Instagram’, foton nga festa e ditëlindjes së vajzës...

Berisha takim me deputetët e Rithemelimit dhe grupin e Bardhit, ja fokusi i diskutimeve

Ish kryeministri Sali Berisha po zhvillon sot takimin e katërt me deputetët e Rithemelimit dhe grupin e Gazment Bardhit. Në fokus të diskutimeve priten të...

Serbia tërhiqet nga kufiri, vjen reagimi i parë nga DASH

Shtetet e Bashkuara kanë mirëpritur njoftimin e Serbisë për t’u tërhequr nga kufiri me Kosovën, pas paralajmërimeve të Uashingtonit, edhe pse verifikimi i lëvizjes...

Tërmetet nuk ndalen, Ballkani shkundet sërish, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.7 ka goditur në orën 10:43 sot në zonën detare ne jug të Metonit në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës, tërmeti ka...

Lajme të tjera

Web TV