Mesut Ozil thur elozhe për Karim Benzema: “Mbreti, numri 9 më i mirë i brezit tonë”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mesut Ozil u tërhoq nga futbolli disa ditë më parë. Fantazisti gjerman luajti me Real Madrid gjatë viteve (2010-2013).

34-vjeçari komentoi shkurtimisht formën e shkëlqyer të Karim Benzema, ish-shokut të skuadrës te “Los Blancos”.

Bomberi francez dhe fituesi i Topit të Artë, realizoi një tregolësh në suksesin 0-4 ndaj Barcelonës në “Camp Nou”.

Tre gola shënoi edhe në fundjavë përballë Valladolid, përballje të cilën djemtë e Carlo Ancelotti e fituan 6-0.

Mbreti! Djali im Benzi Numri 9 më i mirë i brezit tonë“, shkruan Ozil në një postim në Twitter.

Real Madrid siguroi kualifikimin në finalen e Kupës së Mbretit dhe përballë do të ketë Osasunën.

Ndërkohë, kampionët në fuqi të Spanjës dhe Europës, do të sfidojnë Chelsea në gjysmëfinalet e Champions League.

Të fundit

Genoa mposht me “poker” Romën dhe zhyt në krizë verdhekuqtë

Genoa bën “poker” dhe shkatërron Romën në takimin e javës së gjashtë të Serie A. Vendasit dominuan të gjithë takimin,ndërsa...

Hoxha zbardh vrasjen/ Si Artan Tafani ekzekutoi ish-pjesëtarin e grupit të Aldo Bares

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur një nga vrasjet, ku ka marrë pjesë Artan alias Marjus Tafani, i penduari i drejtësisë që zbardhi disa ngjarje...

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas rrëfimeve të Artan Tafanit.  I ftuar...

Hetimet ndaj Arben Ahmetajt/ VOA: Prokuroria e Posaçme paralajmëron surpriza

Në Shqipëri, burime të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar thanë të enjten se hetimet ndaj ish zëvendës kryeministrit Arben Ahmetaj...

Ja cilat janë 30 figurat më të rëndësishme të Historisë

Historia është plot me personazhe që kanë transformuar historinë e njerëzimit. Sot bota është ajo që është falë mendimeve, ideve apo veprimeve të tyre....

Lajme të tjera

Web TV