“Gërhima të bëhet klarinetë”, ja pse Zhaku kujtoi batutën e Arbër Hajdarit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u diskutua për dashurinë. Nisur nga një status i këngëtarit Flor Mumajesi, dashuri e vërtetë është ajo ku bëhet “block” dhe “unblock”, ndërsa sipas tij, fjalët “të dua” apo “zemra-shpirti” nuk janë tregues të dashurisë.

Më këtë deklaratë nuk ishte dakord Zhaklina Gjolla, ish-banorja e Big Brother Vip Albania.

“Nuk është dashuri fallco kur të thonë “të dua-më mungon”, sepse ty mund të të mungojë një njeri dhe ti duhet t’ia thuash që të mungon… dashurinë duhet ta shprehësh”, tha ndër të tjera ajo.

Më pas shtoi: “Mua më kujtohet batuta e Arbër Hajdarit ‘Edhe gërhima të kthehet në klarinetë kur bie në dashuri’. Tani varet se me çfarë bie në dashuri”, përfundoi Gjolla./ Top Channel

Të fundit

Rama: Presim të jemi me ju në ditën kur Ukraina do të marrë frymë lirisht

Kryeministri Edi Rama pas Samitit Ukrainë – Evropa Juglindore: Lufta ndalet, duke ndalur agresorit. Ukraina meriton të mbështetet dhe të...

Rama në konferencë me Zelenskyn: Të nderuar të mikëpresim një udhëheqës të rezistencës

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kombi shqiptar mbështet Ukrainën në luftën e saj kundër agresionit rus. Në një konferencë të përbashkët për shtyp në Tiranë...

Samiti i Ukrainës në Tiranë/ Erdogan: Gati të rikthejmë palët në tryezën e bisedimeve

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka mbajtur një fjalë përshëndetëse në samitin për Ukrainën që po mbahet në Tiranë. Në një videomesazh presidenti...

FOTOLAJM/ Shkrepet fotoja familjare e samitit për Ukrainën, Rama dhe Zelensky në qendër

Pas përfundimit të punimeve të samitit për Ukrainën në Tiranë, liderët pjesëmarrës janë bashkuar për të shkrepur foton familjare. Kryeministri Rama dhe presidenti i Ukrainës...

E veja e Navalnyt: Nuk jam e sigurt nëse funerali i Alexey do jetë paqësor!

E veja e Alexey Navalny thotë se nuk është e sigurt nëse funerali i tij do të jetë i qetë ose nëse policia do...

Lajme të tjera

Web TV