Manchester United kërkon transferimin e Lautaro Martinez, ja shifra e çmendur që ofrojnë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lautaro Martinez në shënjestër të Manchester United. Lajmi raportohet nga Football Insider sipas të cilit anglezët janë gati të ofrojnë 80 milionë euro për sulmuesin e Inter. Veç të tjerash argjentinasi i pëlqen së tepërmi tajnerit të United Ten Hag, që e konsideron Lautaron si lojtarin ideal për sulmin e tij, sidomos duke parë vështirësinë për të arritur te Harry Kane i Tottenham, të cilin Spurs e vlerësojnë 115 milionë euro.

Zikaltërit natyrisht nuk kanë ndër mend të privohen nga Lautaro me të cilin kanë një kontratë deri në 2026 të rinovuar një vit e gjysmë më parë. Vetë lojtari nuk po mendon në lidhje me mundësinë për të ndryshuar fanellë por është e kuptueshme që e e ardhmja e tij mund të varet nga kualifikimi në Champions League sezonin e ardhshëm.

Pa të ardhurat e Champions, Interi mund të detyrohet të sakrifikojë ndonjë nga lojtarët e rëndësishëm, Lautaro për të thënë të vërtetën nuk është në këtë listë, por gjithsesi situata financiare mund të detyrojë zikaltërit të shikojnë ofertë.

Me siguri 80 milionët e ofruar nga Djajtë e Kuq nuk do të konsideroheshin mjaftueshëm për një lojtar që edhe këtë vit është në kuotën e 21 golave dhe 8 asiste duke përfshirë kampionatin, Champions dhe Kupën e Italisë.

Te Interi do të vlerësojnë ofertat për Dumfries dhe ndoshta Bastonin, pa harruar akordin e ri që duhet gjetur për Lukakun, por gjithsesi me duelin e dyfishtë të gjysëmfinaleve të Champions me Milanin në prag, këto janë diskutime që nuk mund të bëhen në këto momente.

Të fundit

Si të shmangësh shpërqëndrimet dhe të kryesh gjithë detyrat e ditës në kohë rekord

Sa herë të ka ndodhur të mbetesh mbrapa me punët e tua e t’i shtysh për kushedi sa ditë,...

A kanë bërë s*ks në ‘BBV3’? Ilnisa zbulon të vërtetën

Ilnisa Agolli, e cila është eliminuar prej lojës së ‘BBV3’, krijoi një romancë dashurie brenda shtëpisë me Meriton Mjekiqin, i cili është ende pjesë...

Sali Berisha është Sali Berisha

Nga; Agron Gjekmarkaj Tani pas fjalimit poetiko panegjerik shtrëngohem t’i jap një përgjigje ! Partia nga vjen Petrua është parti europiane se u themelua me 8...

Aksident i rëndë në Tiranë/ “Golfi” godet urbanin e Kamzës, zbardhen detajet e para

Një aksident ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në Tiranë. Një automjet tip “Golf“ ka goditur në pjesën e pasme urbanin e linëjs së...

Moti i keq ‘bën kërdinë’ në këtë vend,mbyllen shkollat dhe anulohen…

Emiratet e Bashkuara Arabe janë prekur nga moti i keq, me shirat e dendur që kanë përmbytur autostradat kryesore. Ndërkohë, numri i të vdekurve...

Lajme të tjera

Web TV