Dorëhiqet Drejtori i Muzeut Historik Kombëtar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Drejtori i Muzeut Historik Kombëtar, Dorian Koçi ka dhënë dorëheqjen. Mësohet se ai ka lënë detyrën në këtë institucion për të filluar një tjetër rrugëtim pranë Akademisë së Shkencave.

Lajmi është bërë me dije nga ministrja e Kulturës, Elva Margariti, e cila ka vlerësuar punën e Koçit.

“Bashkëpunëtori ynë prej vitesh mbyll një kapitull profesional, për të nisur një të ri. Drejtori i Muzeut Histotik Kombëtar, Dorian Koçi lë detyrën në krye të këtij institucioni, për të filluar një tjetër rrugëtim pranë Akademisë së Shkencave. Falenderime për punën e përkushtuar gjatë viteve të vështira, që nga tërmeti, te pandemia e rikonstruksioni i MHK dhe suksese në detyrën e re”, shkruan Margariti.

Koçi u emërua në këtë post në 2017.

Të fundit

Habit inxhinieri: E dashuroj një grua virtuale, spikere lajmesh po e po

Inxhinieri Biomjekësor, Ermand Mertenika thë se ai do e dashuronte një grua sintetike. Duke diskutuar për spikeren më të re...

Greqia mbyll Stadiumin Olimpik, impianti ka probleme me çatinë

Autoritetet greke kanë mbyllur stadiumin më të madh sportiv të vendit për shkak të pasigurisë së çatisë prej çeliku. Impianti u ndërtua për Lojërat...

Merimangat e politikës

Nga Artur Ajazi Politika në Shqipëri, është tjerrur keqas për mbi 32 vjet në skuta të errëra, aq sa do të duhen edhe 3 dekada...

Kryeministri japonez: Ndalimi i martesave brenda të njëjtit s*ks nuk është diskriminim

Kryeministri i Japonisë Fumio Kishida është kritikuar pasi tha se ndalimi i martesa brenda të njëjtit seks nuk është diskriminim. Javë më parë, ai i...

Nusja dhunon vjehrrit në Shkodër/ Të moshuarit e kallëzojnë në polici

Në Shkodër, policia ka nisur një procedim penal për një shtetase 39-vjeçare. Dyshohet se kjo shtetase ka ushtruar dhunë fizike ndaj vjehrrit të saj. Njoftimi i...

Lajme të tjera

Web TV