Sulmi ndaj Salvador Kaçajt/ Berisha: Vepër e Ramës dhe Pjerin Ndreut

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me sulmin që i është bërë ish-kryetarit të komunës së Shëngjinit, Salvador Kaçi në aksin rrugor Lezhë-Milot.

“Ka pasur akte e përpjekje për blerje masive të votave, të proporcioneve të paimagjinueshme deri në oferta: thuaj sa euro do për votën.

Këto janë të dokumentuara dhe për këto kemi informuar rregullisht vëzhguesit ndërkombëtar dhe KQZ.

Sot unë dola para jush për një rast kriminal të jashtëzakonshëm ku Salvador Kaçit, një nga eksponentët e PD në Lezhë, ish kryetar i bashkinë së Shëngjinit, e kanë ndjekur 2 makina pa targa ku ai ka qenë bashkë me djalin e tij dhe shoferin, persona të maskuar, të armatosur, kanë dalë nga makina dhe janë bërë gati të qëllojnë mbi ta. Shoferi i Salvadorit, një ish-gardist ka arritur të manovrojë me makinë dhe nuk ka mundësuar atentatin.
Ata e kanë ndjekur me armë në dorë që t’i vrisnin, nuk kanë arritur port ë gjitha këta janë të filmuara.

Mund t’u them që dy ditët e fundit, bandat e Pjerin Ndreut kanë terrorizuar zonë pas zone Lezhën.

E kanë bërë këtë akt në shoqërim nga policia e cila kalonte afër dhe nuk u thoshte asgjë, përkundrazi krijonte përshtypjen tek banorët sikur po siguronte sigurinë e bandës.

Ky atentat i dështuar, vepër e Ramës dhe Pjerin Ndreut. Rama siç e dini u mor personalisht me Salvadorin në fjalimin e tij në Lezhë.

Salvadori përveç mbështetjes së kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” Pashkë Gjonit gjithë jetën e tij ka respektuar ligjet. Ky akt është një krim i shëmtuar, personalisht i Edi Ramës dhe i Pjerin Ndreut. Kanë synuar me çdo ndryshimin e rezultatit dhe natyrisht të eliminojnë fizikisht një kundërshtar të shpallur nga Edi Rama si i rrezikshëm për rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e tij.

Lexo edhe :  Të hënën nis Censi i Popullsisë, Maqedonia e Veriut thirrje maqedonasve në Shqipëri

Salvadori ka bërë denoncimin dhe janë marrë edhe kamerat. Salvador Kaçaj është një emër në fushën e sporteve, por e vërteta është se transformoi në mënyrë rrënjësore Shëngjinin dhe e bëri atë në një nga vendet turistike më të preferuara”, tha ai.

Të fundit

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj...

Pranga 42-vjeçarit që plagosi efektivin, Balla: Zero tolerancë !

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar pas kapjes së Klered Bozhanaj, autorit të plagosjes me armë zjarri të policit Edlir Alleshi mbrëmjen e...

Plagosi policin në krye të detyrës, arrestohet autori 42 vjeçar

Policia vë në pranga autorin e plagosjes me armë zjarri të punonjësit të Policisë mbrëmjen e djeshme. Në vijim të veprimeve kërkimore të kryera nga...

Zelensky viziton memorialin e 11 shtatorit të Pentagonit

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është duke qëndruar në SHBA, ku do të takohet edhe me presidentin amerikan, Joe Biden, por pas senatit ai...

Tha “Bismilah” para se të hante copën e derrit, 2 vjet burg për yllin e Tik Tok-ut

Një grua në Indonezi është burgosur për dy vjet pasi tha një lutje islame para se të hante mish derri, moment që e publikoi...

Lajme të tjera

Web TV