Vijon numërimi i votave në Tiranë/ Ja si paraqiten rezultatet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deri më tani sipas të dhënave të publikuara nga KQZ, kanë dalë rezultatet e numërimit të votave nga 341 qendra votimi nga 941 qendra që janë gjithsej.

Deri më tani është Erion Veliaj i cili kryeson me 52.97% të votave, ndërkohë që ndiqet nga  Belind Këlliçi me 38.92% të votave.

Numri i votave për secilin kandidat është si më poshtë:

Arlind Qori nga Lëvizja Bashkë, ka 5108 vota

Marko Dajti nga Fronti i Majtë, ka 880

Lajla Përnaska  nga PDIU, 818 vota

Erion Veliaj nga PS, ka 54205 vota

Belind Këlliçi nga koalicioni Bashkë Fitojmë, ka 36749 vota

Roland Bejko nga PD, ka 4562 vota

Të fundit

Lufta në Gaza ka mprehur pakënaqësitë popullore egjiptiane

Shikimi i këtij gjenocidi të shpalosur në pragun e tyre ka nxitur shumë egjiptianë në veprim, nga bojkotimi i...

Zbulohen planet për të paraqitur mishin si ‘ushqim të qëndrueshëm’ në Cop28

Dokumentet tregojnë se industria synon të shkojë "me forcë të plotë" duke argumentuar se mishi është i dobishëm për mjedisin në samitin e klimës Nga...

Prishtina tronditet sërish nga një tjetër krim! Dhëndri vret vjehrrin (EMRAT)

Prishtina është tronditur nga një tjetër krim i rëndë mbrëmë. Pas vrasjes së një vajze të re, e cila u gjet në një makinë,...

Ju duhet një prift, jo një federatë

Nga Skënder Minxhozi Duke mbajtur me zor zyrat e tyre, edhe pasi kanë humbur për më shumë se një dekadë, krerët e mëdhenj dhe të...

Ceremonitë/ Dita e çlirimit, politika ende e “pushtuar” nga datat

Në varrezat e Dëshmorëve në Tiranë janë mbajtur dje disa ceremoni për 79-vjetorin e çlirimit të vendit. Krerët e shtetit, Begaj, Nikolla e Rama,...

Lajme të tjera

Web TV