Cassano sulmon kuqezinjtë: “Ky ekip i Milanit nuk fiton dot as ndaj të rinjve të Interit”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Antonio Cassano vijon të tërheqë vëmendjen me deklaratat e tij në “Bobo TV” në Twitch, teksa këtë herë në shënjestër ka vënë Milanin.

Në prag të ndeshjes së kthimit gjysmëfinale ndaj Interit, ish sulmuesi italian ka ‘thumbuar’ kuqezinjtë, duke u shprehur i bindur se nuk mund të përmbysin disavantazhin 2-0 të ndeshjes së parë.

“Interi i dominoi si fizikisht, ashtu edhe taktikisht në ndeshjen e parë dhe jam i sigurt që në finale do të shkojnë zikaltrit. Milani nuk kualifikohet dot, edhe nëse Interi luan me 7 futbollistë nga ekipi i të rinjve. Kuqezinjtë i shoh të lodhur dhe aspak në formë, në këtë fazë finale të kampionatit. Ndeshja me Spezian e tregoi më së miri momentin që po kalon Milani”, deklaroi Cassano.

Të fundit

Do të kandidojë për kryeministër? Ja si përgjigjet Agron Duka

Agron Duka, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, ka komentuar situatën politike në vend dhe situatën brenda opozitës. Ai...

“SIGAL UNIQA Vital Truck”, dy ditë në Divjakë/ Vizita dhe ekzaminime falas për qytetarët

SIGAL UNIQA Group Austria, përveç se një kompani sigurimesh, prej vitesh kontribuon për qytetarët në forma të ndryshme. Prej vitit 2015 SIGAL UNIQA ka ndërtuar...

Hezbollah sulmon sërish Izraelin/ 14 ushtarë të plagosur, 6 prej tyre në gjendje të rëndë

Grupi militant libanez Hezbollah ka marrë përgjegjësinë për një sulm ndërkufitar me dron dhe raketa në veri të Izraelit që ka lënë të plagosur...

Punimet në rrugën e Arbrit/ Devijohet qarkullimi në rrugën e vjetër Tiranë-Peshkopi

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se qarkullimi i mjeteve në rrugën e Arbrit do të devijohet për shkak të punimeve që po kryhen në këtë...

OBSH: Transmetimi i gripit të shpendëve tek njerëzit mbetet një shqetësim i madh

Organizata Botërore e Shëndetësisë shprehu shqetësimin për përhapjen në rritje të variantit H5N1 të gripit të shpendëve te speciet e tjera, përfshirë njerëzit. Ekziston frika...

Lajme të tjera

Web TV