Vijon numërimi për Këshillat Bashkiakë për Durrësin, PS kryeson me 28 mandate

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Teksa procesi i numërimit të votave për të zgjedhur kryetarin e ri të bashkisë, në Durrës ka nisur edhe numërimi për anëtarët e Këshillit Bashkiak.

Deri më tani në Durrës, janë numëruar 154 kuti nga 342 në total. Sipas përditësimit të KQZ, PS ka marrë 28 mandate, e ndjekur nga ‘BF’ me 13 mandate, PD me 4 mandate, Partia Agrare Ambjentaliste me 5 mandate, PDIU me 1 dhe PSD me 1 mandat.

Më poshtë lista e plotë me emrat e kandidatëve që kanë fituar mandatin, sipas partive të caktuara:

KOALICIONI ‘BASHKE FITOJME’
1-Ardian Mihal Muka
2-Edlira Tahir Shemsi
3-Luan Ramazan Nezha
4-Kontjana Vasil Kuçi
5-Dritan Eqrem Burgija
6-Manjola Ramiz Luku
7-Ermal Bujar Braholli
8-Zhuljeta Haxhi Ngota
9-Arlind Kristaq Boshku
10-Arjeta Ermir Keçi
11-Bledar Ramadan Prizreni
12-Anisa Ilir Ibraj
13-Erzen Agim Laçi

PARTIA SOCIALISTE
1-Rolant Hamdi Xhelilaj
2-Ana Vladimir Dhamo
3-Ani Luan Dyrmishi
4-Xhiliola Raimondo Doçi
5-Munir Selim Konesha
6-Alneida Nexhmi Rroshi
7-Alfred Fazlli Mullaraj
8-Jonada Manush Mamo
9-Jurgen Luan Zaza
10-Elisabeta Sherif Mataj
11-Ervis Rexhep Bekteshi
12-Suada Bujar çurri
13-Denis Alban Lika
14-Alketa Islam Ngjeçi
15-Ilir Sefer Paja
16-Klementina Kadri Meçi
17-Llesh Preng çuni
18-Anila Enver Kapidani
19-Franc Mojsi Tragaj
20-Nurije Luan Gjoni
21-Hekuran Vlash Markola
22-Silvana Lazi Agasi
23-Aldo Kudret çelaj
24-Denisa Ibrahim Luarasi
25-Dorian Besim Isaj
26-Marsida Pullumb Feshti
27-Dritan Shpetim Rakipi
28-Joniada Musa Musaraj

PARTIA DEMOKRATIKE
1-Jonuz Hasan Myshketa
2-Edlira Novruz Devolli
3-Sami Shiqer Osmani
4-Blerina Niazi Reçi
5-Samet Basri Vata

PDIU
1-Florian Kujtim Tahiri

PSD
1-Flutura Isuf Kasa

Të fundit

Berisha takim me deputetët e Rithemelimit dhe grupin e Bardhit, ja fokusi i diskutimeve

Ish kryeministri Sali Berisha po zhvillon sot takimin e katërt me deputetët e Rithemelimit dhe grupin e Gazment Bardhit. Në...

Serbia tërhiqet nga kufiri, vjen reagimi i parë nga DASH

Shtetet e Bashkuara kanë mirëpritur njoftimin e Serbisë për t’u tërhequr nga kufiri me Kosovën, pas paralajmërimeve të Uashingtonit, edhe pse verifikimi i lëvizjes...

Tërmetet nuk ndalen, Ballkani shkundet sërish, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.7 ka goditur në orën 10:43 sot në zonën detare ne jug të Metonit në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës, tërmeti ka...

Të rinjtë që kërkojnë pune në rritje, kalojnë nivelet e para pandemisë

Numri i të rinjve që iu drejtuan zyrave të punës erdhi në rritje në tremujorin e dytë të vitit. Të dhënat nga burime administrative, tregojnë...

Në burg prej 12 Majit/ Caktohet data e seancës së parë të gjyqit ndaj Fredi Belerit

Gjykata e Posaçme ka caktuar datën e seancës së parë të gjyqit ndaj kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri. Gjyqi do të jetë më...

Lajme të tjera

Web TV