Milan shfryn “mllefin” dhe shkatërron Sampdorian në shtëpi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Milan mban gjallë shpresat për një kualifikim të mundshëm në UEFA Champions League. Kuqezinjtë, pas dështimit ndaj Interit në Champions League dhe pas humbjes në kampionat me Spezian, janë takuar me fitoren.

Skuadra e drejtuar nga Stefano Pioli u argëtua ndaj Sampdorias. Fitorja 5-1 ndaj Sampdoria bën që skuadra të renditet në vendin e pestë me 64 pikë, një pikë më pak se Lazio që nuk e ka thënë ende fjalën e vet për këtë javë.

Në pjesën e parë të takimit të sotëm, Milan shënoi me Leao dhe Giroud me dopietë. Te ekipi i Stankovic, Quagliarella u kthye te goli pas 20 ndeshjesh.

Argëtimi i vendasve nuk u ndal as në pjesën e dytë. Diaz u shpërblye me gol pas një paraqitje të mirë, ndërsa Giroud “tundi rrjetën” për të tretën herë.

Të fundit

Presidenca e Këshillit të Sigurimit/ Rama: Moment krenarie për gjithë shqiptarët!

“Një moment krenarie për gjithë shqiptarët”, kështu e përkufizon kryeministri Edi Rama, kryesimin e Këshillit të Sigurimit nga Shqipëria. Në një...

FOTO/ Si Brigitte Macron shpëtoi Mbretëreshën Camilla nga një incident ‘live’

Pritja e bërë nga çifti presidencial francez ndaj Mbretit Charles dhe Mbretëreshës Camilla ishte e ngrohtë. Brigitte Macron, në një gjest solidariteti femëror, “i shpëtoi” një incidet...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në Volos. Por si duket, kaosi nuk preku vetëm në jetët e njerëzve, por edhe ato...

‘Bild’: Para gjithë botës, Rama i vë frenat ankesave ruse me një fjali

Kjo ishte një deklaratë e qartë nga shefi! Dhe sërish kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk i rezistoi dot një goditjeje ndaj Rusisë.., shkruan...

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj të preferuar të gjumit pa...

Lajme të tjera

Web TV