”Hupe Sali”/ Spiropali ftesë Berishës: Rama, Beci dhe unë të lëmë një takim në Shkodër

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali i ka bërë ftesë kryedemokratit Sali Berisha që të takohen në Shkodër pas 24 muajsh, së bashku me kryesocialistin Rama dhe kryetarin e zgjedhur të Bashkisë Shkodër, Becin.

Gjatë fjalës së saj, Spiropali është shprehur se ky takim nuk është sfidë, por një ftesë që sipas saj, Berisha do të shikojë se si është zgjuar nga “gjumi”, në të cilën tha se e “kishte futur padija e atyre që qeverisën për 3 dekada Shkodrën”.

Elisa Spiropali: Si kurrë më parë, i kthyer në krye të një projekti personal, Berisha e udhëhoqi partinë e tij në një humbje. Hupe Sali, hupe. Shqiptarët të refuzuan nga veriu në jug.

Të rrëzoi Shkodra, të braktisi Tropoja dhe nuk i dha nam nishanit tënd të humbur Gjirokastra, Vau i Dejës, Lezha, Malësia e Madhe.

Kishte vetëm një rrugë që të kishte mbetur. Ti thirre në apel vesin tënd të vjetër. Kjo është humbja jote personale sepse të bën të derdhësh mend në Zall të Hirit. Shkodrën dhe shkodranët i fyeve për herë të fundit.

Ti je njeriu që ke mbajtur peng Shkodrën për ambicien tënde. Ne, kjo qeveri, PS, Edi Rama si kryetar partie, Benet Beci, si kryetar bashkie, unë si drejtuese politike e qarkut Shkodër të lëmë një takim. N

uk është sfidë, por ftesë. Jo pas 4 vitesh, por vetëm pas 24 muajsh të vish në Shkodër dhe ta shohësh Zojën Shkodër të zgjuar nga letargjia, ku padija e qeverisjes tuaj e kanë lënë për 3 dekada.

Nxito të vish sepse pas 4 vitesh nuk do ta njohësh Shkodrën nëse nuk je bërë non grata nga njerëzit që i ke mpirë me përrallën e komunizmit, ti komunisti i fundit shqiptar.

As Muli dhe as Paloka nuk të besojnë, por të ndjekin sepse nuk kanë çfarë të bëjnë dhe të thonë. 22 mijë vota më pak në Shkodër nga Dukagjini në Velipojë, nuk ka krim dhe bandit që i kërcënon. Hupe Sali, hupe por ti nuk ke marre. Ti je vetë ku thërret qameti sot.

Të fundit

Kur duhet të hamë më shumë mish në dimër apo verë? Ja çfarë thonë mjekët

Kur jashtë është ftohtë dhe temperaturat bien nën zero gradë Celsius, shpesh mund të shërbejë si një instinkt për...

7 vende përrallore të cilat duhet t’i vizitoni të paktën një herë gjatë jetës tuaj

Cilido qoftë versioni juaj i parajsës në tokë, vendet më poshtë jo vetëm që mahnisin sytë me bukuritë e rralla natyrore por edhe mbushin...

Fushata i kushton shtrenjtë, Mitsotakis rezulton me Covid 19

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka rezultuar pozitiv për Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kreu i qeverisë helene i cili ka anuluar...

Gazetarja plas ‘bombën’: Ja çfarë do të bëjë prokuroria për çështjen e Tahirit

Burime të sigurta të gazetares Anila Hoxha deklaruan se pavarësisht se prokurori i çështjes ka aprovuar lirimin e Saimir Tahirit, të hënën po shohin...

Tkurret popullsia e Shqipërisë, 32 mijë banorë më pak gjatë vitit të kaluar

Edhe gjatë vitit 2022, popullsia e Shqipërisë vijoi tendencën rënëse. Sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT, më 1 janar 2023 në vendin tonë u...

Lajme të tjera

Web TV