Manchester United mposht me “Poker” Chelsean dhe siguron pjesëmarrjen në Champions

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Manchester United fitoi 4-1 përballë Chelsea, duke siguruar rikthimin në Champions League pas një viti mungesë. Skuadra e Erik ten Hag dominoi plotësisht “Blutë e Londrës” dhe e meritoi fitoren.

Casemiro hapi serinë e golave me një realizim me kokë, ndërkohë që në pjesën e parë shënoi edhe Anthony Martial. Në pjesën e dytë shënuan edhe Bruno Fernandes (p) dhe Marcus Rashford.

Ndërkohë, Joao Felix realizoi golin e nderit për Chelsea një minutë përpara fundit. Festë tek United që sezonin e ardhshëm do të garojë sërish mes më të mirëve të Europës.

Të fundit

Feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç bën Kejvina Kthella

Kejvina Kthella prej vitesh njihej si një nga vajzat më të bukura të showbiz-it, por së fundmi u bë...

Sopranoja italiane Ana Pirozzi vjen për Master Class në Tiranë, pa pagesë për të rinjtë

Sopranoja e njohur italiane, Ana Pirozzi do të jetë në Tiranë për një master class falas për të rinjtë. Këtë e bëri me dije...

Kur duhet të hamë më shumë mish në dimër apo verë? Ja çfarë thonë mjekët

Kur jashtë është ftohtë dhe temperaturat bien nën zero gradë Celsius, shpesh mund të shërbejë si një instinkt për të kërkuar porcione ushqimi më...

7 vende përrallore të cilat duhet t’i vizitoni të paktën një herë gjatë jetës tuaj

Cilido qoftë versioni juaj i parajsës në tokë, vendet më poshtë jo vetëm që mahnisin sytë me bukuritë e rralla natyrore por edhe mbushin...

Fushata i kushton shtrenjtë, Mitsotakis rezulton me Covid 19

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka rezultuar pozitiv për Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kreu i qeverisë helene i cili ka anuluar...

Lajme të tjera

Web TV