Barcelona e “fiksuar” pas Joshua Kimmich, Xavi i gatshëm të takojë personalisht lojtarin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Joshua Kimmich është një objektiv i Barcelonës. Tashmë kjo nuk është më e fshehtë dhe klubi i La Liga-s shumë shpejt mund të lëvizë gurët për mesfushorin e kampionëve të Gjermanisë, Bayern Munchen.

Sipas “Mundo Deportivo”, marrëdhënia e shkëlqyer që lojtari ka me Ter Stegen dhe Lewanndowski por edhe figura e Xavit mund të ndikojë.

Trajneri i Barcelonës, Xavi është i gatshëm të takojë lojtarin, për ta bindur për transferimin. Kimmich ka luajtur për më shumë se 5 sezone te Bayern Munchen, ndërsa më parë nuk mund të lihet pa përmendur fakti që ka mbajtur veshur edhe fanellën e Leipzig.

 

Të fundit

VIDEO/ Spektakël dhe magji në 35 minuta, Lautaro Martinez “fundos” Salernitanan

Lautaro Martinez bën “poker” në transfertën e Salernitanës dhe i jep tri pikët dhe kreun e Serie A skuadrës...

Çantat vjeshtë-dimër 2023, koha për të qenë të guximshme

Tendencat e çantave të kësaj vjeshte janë më pak të çuditshme, por ka gjasa që të shihen në rrugët e qyteteve më në zë...

Me foton nga fëmijëria, ja si e uroi Getinjo vëllain e tij Mozzik për ditëlindje

Reperi i njohur, Mozzik, festoi një ditë më parë ditëlindjen. Ai bëri 28 vjeç dhe këtë e tregoi vetë reperi përmes një postimi në...

“Njerëzit po vdesin kot”, Elon Musk krahason luftën në Ukrainë me Luftën e Parë Botërore

Elon Musk e ka krahasuar luftën e Rusisë në Ukrainë me Luftën e Parë Botërore, teksa thotë se “kaq shumë njerëz vdesin kot”. Miliarderi i kompanive Tesla and X,...

40 mijë banesa bosh në Tiranë, taksa nuk i “vret” pronarët

Në emisionin Money në Euronews Albania u shqyrtua rritja e çmimit të referencës për banesat, e cila do të çojë më pas dhe në...

Lajme të tjera

Web TV