Tensionet në veri/ Rama: Ushtria serbe në kufi të Kosovës ka një fuqi të barabartë me 0

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka folur për situatën ne veri të Kosovës dhe dërgimin e trupave serbe atje.

Gjatë fjalës së tij, në forumin “GLOBSEC 2023” që po mbahet në Bratislavë, Rama theksoi se prania e ushtrisë serbe pranë kufirit me Kosovën është e barabartë me zero. Ai shprehet se kjo lëvizje po bëhet për politikë të brendshme nga ana e Serbisë.

“Kjo është shfaqja më e pabesueshme e politikes së brendshme, sepse ushtria serbe në kufi të Kosovës ka një fuqi të barabartë me zero. Është njësoj si ushtria maksimale të shfaqej n në kufirin me SHBA. Çfarë mund të bëjë? Asgjë. Ka të bëjë vetëm me politikën e brendshme. Ka shumë në lidhje me politikën e brendshme, dhe atë se çfarë ndodh në kufirin me Kosovën”, u shpreh ai.

Të fundit

Rama vizitë zyrtare në Kroaci, pritet me ceremoni nga homologu Plenkoviç

Kryeministri Edi Rama ka nisur një vizitë zyrtare në Kroaci. Shefi i qeverisë shqiptare u prit me ceremoni zyrtare nga...

ISSH nis sot shpërndarjen e pensioneve të indeksuara/ Ja sa pensionistë përfitojnë

Instituti i Sigurimeve Shoqërore nisi sot shpërndarjen e pensioneve të indeksuara në masën 8.6 %, për 767 mijë pensionistë në të gjithë vendin. Nga vendimi...

Komandantja karikaturë!

Nga Kimete Berisha 1. Presidentja Osmani i tha një gazete italiane se: 'Nëse Serbia e pushton Kosovën - do të përballet me popullin, që me çdo...

“The Travel”: Shqipëria mes 10 destinacioneve të përballueshme për tu vizituar

Udhëtimi mund të duket si një ëndërr e largët dhe e paarritshme për shumë njerëz. Shpesh perceptohet si diçka e rezervuar për të pasurit,...

Apple tani e di pse iPhone 15 mbinxehet, problemi është në iOS 17

iPhone 15 , i lançuar së fundmi në treg, ka qenë në qendër të polemikave për shkak të një problemi të mbinxehjes që ka ngritur ankesa...

Lajme të tjera

Web TV