Neymar gjobitet me 3.3 milionë dollarë pasi krijoi një liqen artificial në vilën e tij

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Neymar u gjobit me 3.3 milionë dollarë nga komuna e Mangaraciba, në Rio de Zhaneiro, Brazil, për ndërtimin e paligjshëm të një liqeni artificial në vilën e tij.

Autoritetet i kishin vënë në dukje paligjshmëritë dhe i kishin kërkuar që të respektonte, por ai provokoi duke bërë edhe një festë private madje.

Parregullsitë e gjetura përfshijnë devijimin e rrjedhës së përrenjve të zonës, bllokimin e ujit të një lumi pa leje, gërmimet e ndaluara, lëvizjen e gurëve pa leje nga zona në rezidencë dhe marrjen e rërës nga plazhi në shtëpi.

Të fundit

Parashikimi i motit/ Temperatura të ulta në gjithë Shqipërinë

Sipas MeteoAlb, moti i kthjellët, por relativisht i ftohtë do të mbizotërojë në të gjithë territorin e vendit deri...

Horoskopi ditor, 10 Dhjetor 2023

DASHI Gjatë kësaj dite do bëni mirë të reflektoni më gjatë dhe të braktisni disa zakone të këqija. Keni për ta parë se shumë shpejt...

NBA/ Los Angelos Lakers mposhtin Indiana Pacers dhe janë fitues të In-Season Tournament

LeBron James dhe Anthony Davis kombinuan për 65 pikë, teksa Los Angeles Lakers fituan turneun inaugurues të NBA In-Season, me rezultat 123-109 ndaj Indiana...

VIDEO/ Inter mposht lehtësisht Udinesen në “Giuseppe Meazza” dhe rikthehet në kryesim

Interi rikthehet sërish në krye të Serie A. Skuadra e Simone Inzaghit zhvilloi një ndeshje perfekte në “San Siro” duke mposhtur 4-0 Udinesen. Fundi i...

Dhërmi/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke shkarkuar inerte pa autorizim

Një 56-vjeçar është nën hetim në gjendje të lirë, pasi u kap duke shkarkuar inerte në afërsi të një aksi rrugor, pa autorizim nga...

Lajme të tjera

Web TV