Ten Hag i hoqi shiritin e kapitenit, reagon Maguire: “Jam jashtëzakonisht i zhgënjyer”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në fillim humbja e postit të titullarit, tani edhe e shiritit të kapitenit. Harry Maguire është përballur me kritika të shumta nga tifozët e Manchester United për shkak të performancave të tij plot gabime.

Ndërkohë që në sezonin e ri nuk do të jetë ai kapiteni i “Djajve të Kuq”, vendim i marrë nga trajneri Ten Hag. Që ka shkaktuar mërzi të madhe, siç e thekson mbrojtësi anglez në një postim në faqen e tij zyrtare.

“Pas diskutimeve me trajnerin sot ai më informoi se do të ndryshojë kapitenin. Më shpjegoi arsyet e tij, ndërsa unë personalisht jam jashtëzakonisht i zhgënjyer. Gjithsesi do të vazhdoj të jap gjithçka sa herë që të vesh fanellën e United.

Kështu që doja të shprehja një falënderim të madh për tifozët e Manchester United. Për të gjithë mbështetjen e tyre të shkëlqyer gjatë kohës që mbaja shiritin në krah.

Unë kam bërë gjithçka që kam mundur për të ndihmuar United të jetë i suksesshëm, brenda dhe jashtë fushave.

Unë do t’i jem gjithmonë mirënjohës Ole Gunnar Solskjaer, i cili fillimisht më dha këtë përgjegjësi. Dhe i uroj kujtdo që do ta marrë shiritin çdo sukses. Ai do të ketë mbështetjen time të plotë”.

Me shumë mundësi, shiriti i kapitenit i Manchester United do i kalojë portugezit Bruno Fernandes.

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV