Tërmeti në Turqi, panik tek qytetarët, pamje nga momenti kur ndjejnë lëkundjet (VIDEO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Turqia mëngjesin e kësaj të marte është goditur nga një termet me magnitudë 5.5 ballë. Mediat vendase shkruajnë se tërmeti ka goditur provincën jugore të Adanas.

Fatmirësisht nga lëkundjen nuk ka pasur të lënduar vetëm panik, ku qytetarët janë dyndur në rrugë pas lëkundjeve.

Në rrjetet sociale janë postuar disa pamje që tregojnë reagimet e qytetarëve menjëherë pas lëkundjeve të tërmetit.

Të kapluar nga paniku dhe frika se mund ta pësojnë me jetë, qytetarët nëpër video shihen duke dalë me shpejtësi nga lokalet, shtëpitë, zyrat e apartamentet. 

Të fundit

Kërkesa të shumta nga të huajt për apartamente ditore/ A i rriti turizmi qiratë?

Çmimet e apartamenteve me qira kanë regjistruar rritje të konsiderueshme, sidomos gjatë vitit të kaluar. Referuar Indeksit të Çmimeve të...

Si të shmangësh shpërqëndrimet dhe të kryesh gjithë detyrat e ditës në kohë rekord

Sa herë të ka ndodhur të mbetesh mbrapa me punët e tua e t’i shtysh për kushedi sa ditë, vetëm se je shpërqëndruar? Psikologët...

A kanë bërë s*ks në ‘BBV3’? Ilnisa zbulon të vërtetën

Ilnisa Agolli, e cila është eliminuar prej lojës së ‘BBV3’, krijoi një romancë dashurie brenda shtëpisë me Meriton Mjekiqin, i cili është ende pjesë...

Sali Berisha është Sali Berisha

Nga; Agron Gjekmarkaj Tani pas fjalimit poetiko panegjerik shtrëngohem t’i jap një përgjigje ! Partia nga vjen Petrua është parti europiane se u themelua me 8...

Aksident i rëndë në Tiranë/ “Golfi” godet urbanin e Kamzës, zbardhen detajet e para

Një aksident ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në Tiranë. Një automjet tip “Golf“ ka goditur në pjesën e pasme urbanin e linëjs së...

Lajme të tjera

Web TV