Amerika ‘shkundet’ përsëri, 8 orë pas tërmetit të parë, ja sa ishte magnituda

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shtetet e Bashkuara të Amerikës u përballën me një ‘surprizë’ të pakëndshme ditën e djeshme ku u godit nga një tërmet 4.8 ballë. (Kliko këtu. Edhe pse nuk ka patur të lënduar nga ky tërmet, Amerika ka mbetur në ‘shok’ kjo pasi ky vend nuk shikon shpesh lëkundje sikur Japonia përshembull.

Tetë orë pas atij tërmeti, një tjetër tërmet u ndje në Nju Jork, me magnitudë 4.0 ballë me epiqendër në Nju Xhersi./O.S

Të fundit

Media franceze ‘Grazia’: Shqipëria, destinacioni më i kërkuar nga pushuesit në 2024-n

Shqipëria, është një destinacion i ri që ka mahnitur çdo turist të huaj, por që mbetet ende shumë pak...

Leku ‘mbyt’ euron, mësoni me sa blihen dhe shiten monedhat e huaja sot

Sot, më 25 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93 lekë. Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje...

SKICA PËR BABANË…

Nga Mitro Çela 1.NJË JAVË NË FRANCË Babai lindi në vitin 1900. Rreth viteve ‘2O u hap fjala. Plasi puna në Francë. -Punë për zengjinë, -thoshte sekseri. Ai paguante...

“Gjysma ime iku sot drejt Parajsës”, ndahet nga jeta bashkëshortja e Agron llakës

Aktori i njohur Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e cila është ndarë nga jeta mbrëmjen e së premtes. Lajmin e trishtë e ka bërë...

Emri i ndritur i përkthyesit të përkushtuar Prokop Gjergo

Nga Shpendi Topollaj   Më shumë se një rastësi, do ta quaja fat për qytetin e Durrësit që bashkëshortët Hava dhe Sali Hidri me përkushtimin e...

Lajme të tjera

Web TV