E rëndë në Pogradec/ Pas sherrit banal, 44-vjeçari godet me thikë vëllanë (Emri)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një 44 vjeçar është në kërkim pasi akuzohet se goditi me thikë vëllanë e tij. Ngjarja është shënuar mbrëmjen e 27 korrikut në fshatin Tushemisht të Pogradecit.

Policia e Korçës informoi se në banesë Denis Harizit gjatë një konflikti të çastit, dyshohet se ka dëmtuar me thikë vëllanë e tij shtetasin A. H.,50 vjeç, i cili ndodhet për mjekim në spitalin e Pogradecit.

Nga ana e Policisë po vijon puna për kapjen e autorit të dyshuar të ngjarjes Denis Harizi. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Nga burime bëhet e ditur se grindja mes dy vëllezërve ka ardhur si pasojë e pronave. Gjithashtu të njëjtat burime brenda policisë konfirmojnë se 50 vjeçari është jashtë rrezikut për jetën.

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

Skënderbeu mposht Vllazninë në sfidën për vendin e tretë, shkodranët në Conference League

Skënderbeu është fitues i takimit për vendin e tretë të renditjes në Kategorinë Superiore, pas triumfit ndaj Vllaznisë në “Final Four”, megjithatë në Conference...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Lajme të tjera

Web TV