test

Barcelona e nis sezonin me vështirësi, Getafe ndal Blaugranat në barazim pas 106 minutash

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Barcelona ngec në premierën e sezonit, me katalanasit që nuk shkuan më shumë se barazimi 0-0 në transfertën e Getafe-s, ndërsa në “Alfonso Perez” kartonat e verdhë dhe të kuq ishin me shumicë.

Trajneri Xavi Hernandez zbriti nga minuta e parë me disa ndryshime, ndërsa debutuan Gundogan dhe Romeu, por që nuk mjaftuan për të marrë pikët e plota.

Kampionët e Spanjës dominuan takimin, por vuajtën mungesën e finalizimit, ndërsa në fundin e fraksionit të parë, Raphinha u ndëshkua me kartonin e kuq në minutën e 42-të duke lënë skuadrën me dhjetë lojtarë.

Në pjesën e dytë, rezultati nuk ndryshoi, por u barazua edhe numri i lojtarëve në fushën e lojës, kjo pasi Mata u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë në minutën e 57-të.

Barcelona krijoi përsëri një volum të lartë loje, rastet nuk munguan, por goli ishte një mision I pamundur, ndërsa arbitri Grado nuk kurseu edhe trajnerin e Barcelonës, Xavi Hernandez në minutën e 70-të, me këtë të fundit që u ndëshkua gjithashtu me karton të kuq.

Në fund 0-0 dhe Barcelona e nis kështu rrugëtimin për të mbrojtur titullin kampion, ndërsa për Getafen mund të konsiderohet një pikë me shumë vlera.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV