Stuhia dëmton varkën mes liqenit, shpëtohen 5 persona në Ohër (VIDEO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Forcat Detare të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuar pesë persona në një anije pasi rrezikoheshin nga stuhia e fuqishme.

Mësohet se 55-vjeçari me origjinë nga Ohri, humbi kontrollin e varkës së në të cilën kishte katër pasagjerë. Ngjarja ndodhi të shtunën, rreth orës 19:00 në Liqenin e Ohrit rreth 7 mijë metra larg bregut, ku një varkë me vela e cila mbante pesë persona u dëmtua nga një stuhi e fuqishme dhe e kishte të pamundur kthimin.

Sipas autoriteteve maqedonase, pesë anëtarët e bordit të anijes me vela u shpëtuan dhe u transportuan në Stacion Policor për Mbikëqyrje Kufitare “Liqeni i Ohrit”, ku ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore.

Marrë nga © youtube.com/@mvrjavnost

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV