Merr fund çështja “Greenwood”, Manchester United publikon vendimin për të ardhmen e tij

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Klubi i Manchester United ka informuar të gjithë opinion publik, këtë të hënë, se Mason Greenwood nuk mund të jetë më pjesë e ekipit të tyre.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare “Djajtë e Kuq” theksojnë se përtej faktit që Greenwood u shpall i pafajshëm për akuzat e “përdhunimit, dhunës dhe kërcënimit me vdekje”, klubi nuk mund të lejojë që ai te jetë më pjesë e United.

Ndër të tjera Manchester United bën me dije se karriera e Greenwood mund të vazhdojë kudo tjetër, por larg “Old Trafford” dhe palët po punojnë për diçka të tillë.

Njoftimi i Manchester United:

Manchester United ka përfunduar hetimin e tij të brendshëm në lidhje me akuzat e bëra kundër Mason Greenwood.

Procesi ynë filloi në shkurt 2023, pasi të gjitha akuzat kundër Mason u hoqën dhe lojtari u shpall i pafajshëm. Gjatë gjithë kësaj kohe, ne kemi marrë parasysh dëshirat, të drejtat dhe perspektivën e viktimës së supozuar së bashku me standardet dhe vlerat e klubit, dhe kemi kërkuar të mbledhim sa më shumë informacion dhe kontekst. Kjo na ka kërkuar që të vazhdojmë me ndjeshmëri dhe kujdes për të marrë prova që nuk janë në domenin publik, përfshirë edhe nga ata që kanë njohuri të drejtpërdrejta për rastin.

Bazuar në provat që kemi në dispozicion, ne kemi arritur në përfundimin se materiali i postuar në internet nuk ofronte një pamje të plotë dhe se Mason nuk kreu veprat për të cilat ishte akuzuar fillimisht. Thënë kështu, siç Mason e pranon publikisht sot, ai ka bërë gabime për të cilat po merr përgjegjësinë.

Të gjithë ata që janë përfshirë, përfshirë Mason, i njohin vështirësitë që ai të rifillojë karrierën e tij në Manchester United. Prandaj është rënë dakord reciprokisht se do të ishte më e përshtatshme që ai ta bënte këtë larg nga Old Trafford, dhe ne tani do të punojmë me Mason për të arritur atë rezultat.

Të fundit

Ekskluzive/Përplasje fizike midis gazetarit të Klan newz dhe operatorit të A2CNN “Video”

Mbrëmjen e sotme në spitalin e traumës ku gjenden të plagosurit e shperthimit në Lushnje janë konfliktuar fizikisht një gazetar...

Rusia nuk dëshiron që dialogu Kosovë-Serbi të përfundojë me sukses

Studim të publikuar nga Instituti i Kosovës për Kërkime dhe Zhvillime të Politikave (KIPRED) theksohet se Rusia nuk e sheh të izoluar procesin e...

Elon Musk padit kompaninë OpenAI për tradhti të interesave të publikut

Elon Musk paditi kompaninë OpenAI dhe themeluesin e saj, drejtorin ekzekutiv Sam Altman, për atë që e quan tradhtim të qëllimit për t’i shërbyer...

Jepet pa kolateral/ Nisin aplikimet për kredinë studentore

Jepet pa kolateral, studentët e shlyejnë pas studimeve Studentët në Shqipëri për herë të parë këtë vit kanë mundësi të marrin kredi dhe ta shlyejnë...

Nga Kina tek vendet e rajonit, vrasja e 112 palestinezëve në Gaza nxit reagime të ashpra

Vdekja e të paktën 112 palestinezëve që po kërkonin ndihma humanitare në qytetin e Gazës nxiti reagime të shumta ndërkombëtare, një ditë pasi dëshmitarët...

Lajme të tjera

Web TV