Gola dhe spektakël në “Allianz Arena”, mbyllet në barazim sfida mes Bayern dhe Leverkusen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bayerni vuan shumë përballë Bayer Levekusenit në “Allianz Arena” në ndeshjen hapëse të javës së katërt të Bundesligës. Dy herë kaloi në epërsi skuadra bavareze, me Harry Kane dhe Gortezkan, por po kaq herë barazoi Leverkuseni me Grimaldon në pjesën e parë dhe Palacios në kohën shtesë.

Dy skuadrat kryesuese të Bundesligës ndajnë pikët dhe kreun, pasi kanë grumbulluar nga 10 pikë në katër ndeshje.

Në minutën e 7’ pas një goditje këndore, sulmuesi anglez Harry Kane, i gjendur i lirë në shtyllën e dytë, e dërgon lehtësisht topin në rrjetë.

Në minutën e 24-t kthehet ekuilibri në rezultat falë ekzekutimit perfekt të goditjes së lirë nga Grimaldo, 1-1.

Sfida mbeti e hapur deri në minutat e fundit, me raste në të dyja portat, për të ardhur më pas te goli i Goretzkas, që kaloi në avantazh Bayernin.

Në minutat shtesë vjen goli i barazimit i Palacios, pas një 11-metërshi të shkaktuar nga Davies.

Të fundit

Putin urdhëron zmadhimin e ushtrisë ruse me 170 mijë ushtarë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka urdhëruar ushtrinë ruse të premten ta rrisë sasinë e trupave duke i...

Pagoi 30 mijë euro për vrasjen e gruas së tij, shkon në 3 numri i të arrestuarve

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe një person të tretë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë (29 nëntor) në...

Avokatja‘ skanon’ Reformën në Drejtësi: Jemi më keq se në 2016-n

Reforma në drejtësi dhe ecuritë e saj këto 7 vite ishte tema ku juristja Adriana Kalaja gjatë një interviste televizive u shpreh se kjo...

Një tjetër epidemi po kërcënon botën/ Virusi që u shfaq në Kinë po përhapet me shpejtësi

Autoritetet në Kinë, Evropë dhe Amerikë janë në gatishmëri pasi rastet e pneumonisë misterioze po rriten me shpejtësi, me shumë pacientë, kryesisht fëmijë dhe...

Inskenoi vrasjen e bashkëshortes, këshilltari i ish-presidentit Pacolli pranon fajin

Naim Murseli ka marrë përsipër përgjegjësinë dhe fajin për porositjen e vrasjes së bashkëshortes së tij. Sipas mediave kosovare, këshilltari i ish-presidentit Pacolli, ka treguar...

Lajme të tjera

Web TV