test

Emrat që po cilësohen si ‘jashtë mode’

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Emrat sa vijnë dhe dalin nga moda. Olive, që dikur shihej si emër i vjetër në Britani, tani është sërish në trend.

Sophie Kihm, eksperte e emrave në Nameberry, thotë se me siguri nuk do të shihni që emrat e sotëm, jo dhe aq të këndshëm, të kthehen në jetën tuaj pas disa vitesh duke u paraqitur shumë trendy.

Këta janë emrat për djem dhe për vajza që cilësohen si ‘drejt zhdukjes’.

Për vajzat:

Stefani – Një zgjedhje e njohur midis Millennials dhe Gen X, Stefani është vendosur në territorin e ’emra gjyshesh’, duke e bërë atë një zgjedhje të vjetër për foshnjat sot.

Helena – Ashtu si Stephanie, Helena është përdorur zakonisht për brezat e vjetër, por ka filluar të ndihet si shumë i vetër.

Ashli – Për shumë ky mund të tingëllojë si emër trendi, por në fakt është cilësuar si një emër vjetër.

Djemtë:

Klei – Klei është tepër i përdorur, por së fundmi po cilësohet si emër në zhdukje.

Stiven – Stiven ka humbur terren gjatë dy gjeneratave të fundit.

Toni – Po konsiderohet si ‘jashtë mode’./E.Ç

Të fundit

Pothuaj 80% vlerësim pozitiv për kombëtaren shqiptare, edhe pse u eliminua

Nga Eduard Zaloshnja Pas eliminimit të kombëtares sonë nga kampionati europian, dy portale të mirëndjekura shqiptare, BalkanËeb dhe Shqiptarja.com pyetën...

Skandali me mjekët tek Onkologjiku/ Reagon Koçiu

Ministrja e Shëndetësisë Albana Koçiu është “zgjuar” pasdite për të reaguar në lidhje me skandalin e bluzave të bardha tek Onkologjiku. Në një deklaratë për...

U aludua se ka tradhtuar Loredanën me të dashurën e re, reagon Mozzik

Mozzik ka reaguar përmes një postimi në Instagram për zërat që qarkullojnë se ai i ka shkruar Lotinës, të dashurës së re ndërsa ishte...

Laboratori me kokainë në Frakull, GJKKO jep vendimin për 10 të pandehurit (Emrat)

Gjykata e Posaçme ka shpallur vendimin për 10 personat  e arrestuar për Laboratorin  e kokainës që u zbulua në Frakull të Fierit.  Të akuzuarit...

EURO2024/ Sfidat e fundit në grupin D, formacionet zyrtare të sfidës Holandë-Austri

Holanda dhe Austria zhvillojnë ndeshjet e tyre të fundit në kuadër të fazës së grupeve në Euro 2024, përkatësisht Grupin D. Të dyja kombëtaret do...

Lajme të tjera

Web TV