Njëri rrezikon të humbasë krahun! 3 të plagosurit në Rrëshen në gjendje të rëndë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Detaje të reja janë bërë publike nga ngjarja e rëndë e ndodhur paraditen e sotme në Rrëshen.

Bëhet me dije nga burimet për media se të plagosurit që kanë mbëtur pas të shtënave janë në spitalin e Traumës.

Nga ana tjetër konfirmohet se tre personat që u plagosën janë Ilir Bardhoku, Olti Gjini, Indrit Bardhi janë transportuar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

Ata ndodhen në sallë të operacionit. Nga burime të pakonfirmuara njoftohet se një prej tyre mësohet se rrezikon të humbasë krahun (amputim).

I plagosuri tjetër ka marrë dëmtime në mushkëri e mëlçi, ndërsa tjetri në mushkëri.

Kujtojmë se Ilir Bardhoku, Olti Gjini, Indrit Bardhi ndodheshin të 3 të ulur në një tavolinë me Martin (Marku) Bardhin, kur në drejtim të tyre u qëllua me breshëri automatiku. Nga të shtënat mbeti i vrarë 59-vjeçari Martin (Marku) Bardhin, i cili sipas të gjitha të dhënave ishte dhe objektiv i këtij atentati.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 10:40 në lokalin e viktimës që ndodhet në qendër të Rrëshenit.

Sa i përket autorëve, ata dyshohet se ishin 2 persona të maskuar, të cilët lëviznin me një fuoristradë që u gjet e djegur në fshatin Gëziq të Mirditës./   S.M

Të fundit

“Duart lart se ju vramë”/ Pronarja e argjendarisë rrëfen tmerrin, ja si e grabitën

Detaje të reja zbardhen lidhur me grabitjen e argjendarisë në Kamëz, gjatë pasdites së djeshme. Pronarja e argjendarisë në...

Dua Lipa shfaqet e veshur me stilin që rrëmben vëmendjen në New York

Dua Lipa dukej mahnitëse me një pallto të zezë me lesh artificial në New York City të martën dhe tërhoqi vëmendjen me veshjen poshtë,...

Riaktivizohet vullkani në Malin Etna

Vullkani Etna në Italinë jugore ka shpërthyer sërish. Aktiviteti vullkanik vazhdon në Malin Etna, i cili është afërsisht 3.300 metra i lartë, në ishullin...

Aspirina, “dëmton” zemrën? Studimi viral i mjekut, Bigfarma kundër tij

TIRANË- Përdorimi i aspirinës e rrit me 26 për qind rrezikun e infarktit të zemrës tek njerëzit që kanë qoftë edhe një faktor predispozues lidhur...

Kërkoi një masë më të butë sigurie/ Gjykata e Lartë merr vendimin për Alma Kaçin

Gjykata e Lartë ka rrëzuar ankimin e bërë nga shtetasja Alma Kaçi për ndryshimin e masës së “Arrestit në shtëpi” me një masë më...

Lajme të tjera

Web TV