Xavi: “Mallorca është një skuadër e vështirë për t’u përballur, kanë sulmues si Muriqi”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas fitores me përmbysje ndaj Celta Vigos, Barcelona udhëton të martën për në transfertë ndaj Mallorcës së Vedat Muriqit. Në konferencën për shtyp, trajneri Xavi Hernandez theksoi se Mallorca është një rival i vështirë pasi ka lojtarë të fortë si Muriqi.

Ndër të tjera, i pyetur nëse Barça e tij ka një organikë më të mirë se ajo e Realit, Xavi u shpreh se vetëm në muajin qershor do të kuptohet se kush është skuadra më e mirë në LaLiga.

“E dimë fare mirë që Mallorca është një skuadër shumë e vështirë për t’u përballur. Punojnë mirë në repartin difensiv, punojnë me një linjë prej pesë lojtarësh në mesfushë dhe pastaj në sulm kanë lojtarë si Muriqi apo Amath. Do të jetë padyshim një ndeshje e komplikuar në një fushë të vështirë. Duhet të shfrytëzojmë hapësirat.

A ka Barcelona një organikë më të mirë se ajo e Realit? Këtë mund ta themi vetëm në muajin qershor. Varet nga mënyra si e shohim futbollin, por në fundin e sezonit bëhen llogaritë. Unë jam i lumtur për lojtarët që kam në dispozicion, por nuk bëj krahasime me Realin”, u shpreh Xavi.

Të fundit

Ne socialistët ndajmë suksesin, por përgjegjësitë janë individuale

Nga Elisa Spiropali Shqipëria ka ngut. Ngut për të jetuar. Ngut për të ndryshuar e ndërtuar. Ngut për t’u përmirësuar...

“Hapi dyert për 400 mijë njerëz”/ BBC: Kukësi qyteti i parë i nominuar për Nobel

Media prestigjoze thotë se qyteti po përdor historinë dhe mikëpritjen për të joshur turistët Qyteti i Kukësit bëri bujë në mbarë botën kur në vitin...

Pse ushqimet kanë shije tjetër në avion?

Fluturimi ndryshon perceptimin tonë për shijet e ushqimit për shkak të faktorëve të ndryshëm: 1. Temperaturat e ftohta në aeroplanë e zbehin aftësinë tonë për...

Ku punësohen më shumë të rinjtë?

Ndërsa bizneset po përballen çdo ditë e më shumë me mungesë të fuqisë punëtore, duket se zyrat e punës po luajnë rol të rëndësishëm...

U ndalua nga policia në vendin fqinj/Habit gazetari: Emri im figuronte në ‘listën e zezë’

Analisti Mentor Kikia, në një studio televizive ka vënë theksin në faktin që nga institucionet e shtetit grek janë konsumuar aktet më brutale në...

Lajme të tjera

Web TV