Meteorologët paralajmërojnë mot ekstrem në rajon, ja çfarë pritet të ndodhë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Banorët e disa zonave të Greqisë morën mesazhe përmes numrit evropian të urgjencës 112 të martën, duke i paralajmëruar për stuhi të forta dhe stuhi breshëri të fenomenit të motit ‘Elias’ që pritet të nisë gjatë natës.

Paralajmërime për të kufizuar lëvizjen në natyrë dhe për të ndjekur udhëzimet e autoriteteve iu dërguan banorëve të Cefalonisë, Itakës dhe Zakinthos, rajoneve të Greqisë qendrore Evrytania, Fthiotida, Fokida, Viotia dhe Magnisia, Evia veriore dhe zona të Peloponezit, dhe banorëve të rajonit të Karditës në Thesali, raporton ANA-MPA.

Mesazhe paralajmëruese kanë marrë edhe disa banorë të përhershëm të Qarkut të Atikës, por moti i tillë i ashpër nuk pritet në atë rajon, njoftojnë mediat greke./  S.M

Të fundit

VIDEO/ Roma ndalet në barazim në transfertën e Servettes, Lukaku gjen sërish rrjetën

Roma ka barazuar me rezultat 1-1 me Servetten në kuadër të grupit G në Ligën e Evropës. Vendasit e nisën...

VIDEO/ Aston Villa mposht Legian dhe vulos kualifikimin, supergol nga Ernest Muçi

Futbollisti shqiptar, Ernest Muçi, ka shënuar një super gol në përballjen mes Aston Villës dhe Legia Varshavës që u zhvillua në kuadër të raundit...

“S’ka qumësht, jepini ujë me sheqer”, qendra e grave të dhunuara lë foshnjat pa ushqim

Emisioni Fiks Fare solli një skandal me një qendër ku strehohen gratë e dhunuara, të cilat kanë një urdhër mbrojtje dhe shteti i dërgon...

OBSH: Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së COVID-19

Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së koronavirusit dhe arritën në 249 milionë në mes të një numri në rritje të kërcënimeve...

Agjencia e OKB-së për motin: Vitit 2023, më i nxehti në histori

Agjencia e OKB-së për motin njoftoi të enjten se viti 2023 është viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë ndërsa paralajmëron se ka shenja...

Lajme të tjera

Web TV