“Duhet të kthehemi në Champions”, Allegri: “Inter, Milan dhe Napoli favoritë për titull”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të marrësh maksimumin me përpjekjen minimale. Juventusi pushton “San Siro” kuqezi dhe tashmë e sheh veten -2 nga kreu.

Skuadra e Allegrit, siç ka ndodhur shpesh në të kaluarën nën drejtimin e trajnerit të Livornos, nuk është ende magjepsëse në aspektin e lojës. Ndoshta nuk do të jetë kurrë. Bardhezinjtë janë jashtëzakonisht të fortë në prapavijë dhe shumë cinikë në sulm.

“Interi, Milani dhe Napoli janë favoritët për “Scudetton”, një ndeshje nuk ndryshon asgjë, ne duhet të kthehemi për të luajtur në Champions League”, – deklaroi Allegri pas ndeshjes, duke mbajtur një profil të ulët.

Allegri, i tërbuar në minutat e fundit, nuk kurseu disa kritika kur analizoi ndeshjen.

“Ishte një ndeshje e luajtur mirë në mbrojtje në pjesën e parë, pastaj futbolli përbëhet nga episode dhe pati një paraqitje të mirë nga Kean.

E nisëm pjesën e dytë jo shumë mirë, edhe pse ishim në epërsi numerike, duke pësuar disa krosime, për më tepër fundi duhej menaxhuar më mire, për të mos e lejuar Milanin të kundërsulmonte, sepse Leao është në gjendje të zhvlerësojë lojtarin plus. Unë jam shumë i lumtur, duhet t’i falënderoj djemtë.”

Të fundit

I papërtueshmi Meta, e nis ditën me urimin e ditëlindjes së poetit Naim Frashëri

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përkujtuar sot ditëlindjen e poetit të madh të Rilindjes Kombëtare, Naim...

SPAK ‘frenon’ rritjen e çmimeve të apartamenteve

Pastrimi i parave të krimit të organizuar, investimet në pronat e paluajtshme, mbetet mënyra kryesor për pastrimin e parave në Shqipëri”, tha pak ditë...

‘Katunar pa pretendime dhe i padukshëm’/ Ku e sheh veten kryeministri Rama pas 20 vitesh

Ku e sheh veten kryeministri Edi Rama pas 20 vitesh? Në podcastin ‘Flasim’ ku kishte të ftuar këngëtarin Alban Skënderaj Rama tregoi “Duke u marrë me...

Teknologjia e shëndetit/ Inteligjenca Artificiale do vizitojë njëlloj si një mjekët

Inteligjenca Artificiale do t’ju vizitojë njëlloj si një mjek. Inteligjenca Artificiale është shumë premtuese në kujdesin shëndetësor. Por ajo gjithashtu përballet me pengesa të...

“Do e gjej forcën në dhimbje”, çfarë shkruante në rrjetet sociale efektivja që u vetëvra

Një ngjarje e rëndë tronditi Tiranën pasditen e së premtes, ku 21-vjeçarja Aldorjana Loshi, efektive në komisariatin nr.5 në Kamëz i dha fund jetës...

Lajme të tjera

Web TV