E rëndë/ “Më opero tani ose ta…”, i riu shqiptar kërcënon mjekun

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një pacient raportohet se ka kërcënuar mjekun e spitalit “G. Gennimatas” të Selanikut, duke kërkuar përshpejtimin e operacionit.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së mërkurës brenda spitalit, ku pacienti 31-vjeçar ka ardhur për të “caktuar” termin para operacionit. Kur mjeku 45-vjeçar e informoi se takimi i disponueshëm është për vitin e ardhshëm, ai ka nisur kërcënimet ndaj tij, konkretisht për integritetin fizik të fëmijëve të tij.

Në këto rrethana, mjeku ka kontaktuar policinë dhe burri me origjinë shqiptare është arrestuar. Ndaj tij është ngritur procedim penal për kanosje, ndërsa është referuar për gjykim me procedurë spontane në Gjykatën Penale Një anëtarësh të Selanikut. Sipas informacioneve, bëhej fjalë për një operacion ortopedik, pas një operacioni tjetër të mëparshëm./E.T

Të fundit

Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëjetueses, pranga 20-vjeçarit në Dibër

Një 20-vjeçar është arrestuar nga Policia në Dibër, pasi i riu ushtronte dhunë fizike ndaj bashkëjetueses së tij. Ngjarja ka...

Rikthehet Harry Potter, ja kur do të shfaqet seriali premierë

Seriali televiziv “Harry Potter” po ecën përpara, me Warner Bros. Discovery tani synon të sjellë në vitin 2026 premierën e tij zyrtare. Data u njoftua...

U hodh nga kati i tretë i Spitalit të Traumës, ndërron jetë 47-vjeçari, detaje

Më datë 25.02.2024, rreth orës 05:30, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i 3-të i Spitalit të Traumës, shtetasi M. H., 47 vjeç, i...

Artiola Toska feston sot ditëlindjen e saj, nuk do ta besoni sa vjeç mbush këngëtarja

Këngëtarja e këngës popullore e qytetare të Shqipërisë së Mesme si dhe e shumë hiteve Artiola Toska feston sot ditëlindjen e saj. As më shumë...

Buxheti shtesë 2024, qeveria kursen nga skema e pensioneve 75 mln euro

Qeveria miratoi gjatë javës ndryshimet e para në buxhet duke shtuar planin e të ardhurave të përgjithshme me 10,6 miliardë lekë, të cilat do...

Lajme të tjera

Web TV