Pse beqarët priren të kërkojnë për një partner/e gjatë dimrit?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një teori po qarkullon në rrjetet sociale: në dimër, ka një tendencë për të kërkuar një partner/e. Mendohet se muajt e ftohtë të vjeshtës dhe dimrit na nxisin për t’u përfshirë në një marrëdhënie romantike, pse?

Kërkimi për një partner mund të ketë arsye të ndryshme. Së pari, temperaturat e ftohta dhe ditët më të shkurtra shpesh i shtyjnë njerëzit të kalojnë më shumë kohë brenda, duke kërkuar ngrohtësi dhe shoqëri. Së dyti, festat e fundvitit krijojnë një atmosferë të favorshme për takime. Disa mund të ndiejnë dëshirë më të fortë për të ndarë momente dhe intimitet gjatë këtij sezoni dhe afrimi i Vitit të Ri mund të bëjë që njerëzit të reflektojnë më shumë, duke përfshirë edhe fushën e marrëdhënieve romantike!

Cilat janë cilësitë që beqarët kërkojnë nga një partner në dimër?

Një studim i fundit i kryer nga faqja e takimeve Meetic hedh dritë mbi dëshirat dhe pritshmëritë e beqarëve. Ndër cilësitë që konsiderohen të rëndësishme janë: sinqeriteti dhe ndershmëria si parësore për shumicën e të anketuarve (55%), ndërsa respekti përfaqëson 38% të votave.

Sipas një sondazhi të publikuar në seeking.com, katër cilësitë më të kërkuara të një partneri gjatë sezonit të dimrit janë: ndershmëria, mirësia, butësia dhe humori.
Interesante që seksi nuk renditet ndër cilësitë kryesore të kërkuara!/E.Ç

Të fundit

Si ta dini nëse një djalë ju pëlqen apo thjesht po luan me ju?

Djemtë mund të jenë vërtetë të vështirë për t’u lexuar. Por ajo që mund ta bëjë më të lehtë...

Trump fiton Karolinën e Jugut/ Mposht lehtësisht Nikki Haley

Donald Trump është një hap më afër nominimit presidencial republikan pas një fitoreje masive ndaj Nikki Haley në Karolinën e Jugut, raporton BBC. Ish-presidenti fitoi ndaj...

“Ikin dy dhe hyjnë tre”, njihuni me banorët e rinj që u bënë pjesë e garës së BBVA

Koreografi Albi Nako dhe këngëtarja Arta Kabashi janë personazhet të cilët nuk do të jenë më pjesë e shtëpisë më të ‘zhurmshme’ në Shqipëri....

“Ngrijnë” monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 25 shkurt 2024

Sot, më 25 shkurt 2024, në tregun valutor dollari amerikan blihet me 95.5 lekë dhe shitet 96.4 lekë. Euro sot blihet me 103.5 lekë, ndërsa...

Këta janë dy banorët që u eliminuan nga “BBVA 3”

Albi Nako dhe Arta Kabashi lanë shtëpinë e “Big Brother VIP Albania 3”. Albi u largua pas nominimit që Sara u bëri të gjithë djemve...

Lajme të tjera

Web TV