Dasma e shekullit! Eventi luksoz 5-ditor i influencueses miliardere

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

E cilësuar si “dasma e shekullit”, incluencuesja Madelaine Brockway ndau të gjithë ekstravagancën në TikTok.

Dasma pesëditore u zhvillua në Paris të Francës, me një darkë në Teatrin e Operës së Parisit, një natë qëndrimi në Pallatin e Versajës dhe një drekë private në Suitën Chanel Haute Couture.
Këngëtari Maroon 5 luajti një koncert intim. Ajo ka zbuluar disa nga veshjet e shumta me porosi që ajo veshi gjatë dasmës pesë-ditore – nga fustani i saj i ‘festës së mirëseardhjes’ Oscar de la Renta deri te Dior.

Festa ishte padyshim një aferë ekstravagante, me një grup live, tonelata alkooli, një sërë ushqimesh mahnitëse.
Mysafirët me një avion privat dhe u pritën në një akomodim luksoz. Ata morën trajtimin përfundimtar VIP gjatë gjithë pesëditëshit, e cila përfshinte një shofer personal, një ekip të madh flokësh dhe grimi për të siguruar që Madelaine të dukej perfekte për çdo rast dhe një grup fotografësh profesionistë që ndiqnin çdo lëvizje të tyre.
Ngjarjet nisën me një festë në dyqanin Chanel, ku Madelaine dhe të dashurit e saj iu servirën një mori ëmbëlsirash me pamje të shijshme.
Të nesërmen, ata u drejtuan për në Pallatin ikonik të Versajës, ku u bënë një turne privat. Atë mbrëmje, Madelaine dhe Jacob shtruan një darkë me qirinj për të afërmit e tyre në ish-rezidencën mbretërore.

Çifti qëndroi gjatë natës në hotelin Le Grand Contrôle në Palace, ku dhomat fillojnë nga 2400 dollarë për natë, por shkojnë deri në 14200 dollarë në varësi të llojit dhe madhësisë.
Të nesërmen, Madelaine dhe Jacob vizituan Kullën Eifel, përpara se të nisnin një turne nate me varkë në qytet. Pas kësaj, ata patën një festë të vogël nën Arc De Triumph, ku hëngrën makarona dhe shijuan disa kokteje.

Darka e provave u zhvillua në teatrin e njohur të Operës në Paris – dhe dyshja e kishin zbukuruar ndërtesën plotësisht me qindra lule.
Sipas një videoje të shpërndarë nga kompania e luleve, u deshën 25 anëtarë të stafit dhe një javë e tërë përgatitje për të përgatitur Teatrin e Operas për festën e Madelaine.
Violinistët u rreshtuan në shkallë dhe luajtën muzikë live ndërsa Madelaine dhe Jacob hynë. Dyshja dhe të ftuarit e tyre më pas darkuan nën tavanin e famshëm të pikturuar të Marc Chagall në Garnier.

Ndërsa çmimi i mbajtjes së një eventi në Shtëpinë e Operës së Parisit nuk është i listuar në faqen e saj të internetit, një kompani eventesh ka vlerësuar se kushton të paktën 325,000 dollarë.
Atë mbrëmje, Madelaine dhe Jacob shtruan një darkë me qirinj për të afërmit e tyre në ish-rezidencën mbretërore.

Lexo edhe :  Nga prezantuesi e deri te pjesëmarrësit: Ja ç’dihet deri tani për çmimet Oscar 2024

Dasma e vërtetë u mbajt në kopshtin e shkëlqyer në Chateau de Villette historike, ku Madelaine dhe Jacob shkëmbyen betimet në një platformë që notonte në një shatërvan të madh.
Për pritjen më pas, ata festuan në një vend aty pranë që ishte ndërtuar pikërisht për ngjarjen, e cila kishte lule të bardha dhe jeshile të varura në tavan, një orkestër dhe drita që shkruanin inicialet e tyre.
Maroon 5 doli në skenë më vonë në mbrëmje, duke performuar për çiftin teksa shijonin kërcimin e tyre të parë së bashku.
Duke qenë një nga hotelet më të shtrenjtë në botë, një nga suitat më të lira të Amangiri Resort kushton rreth 5740 dollarë. Por me qenë se është festë nusërie, ata kanë marrë suitën më premium, që kushton rreth 12,000 dollarë në natë, me faturën totale 47,000 dollarë. Ky është vetëm akomodimi.

Ekspertët e TikTok, të cilët u fiksuan pas kësaj ekstravagance vlerësuan se kostoja totale e të gjitha kësaj dasme – përfshirë çmimin e luleve, vendeve, akomodimit dhe gjithçka tjetër – ishte pothuajse 96.4 milionë dollarë. Pra gati 100 milionë dollarë.
Videot e Madelaine të lidhjes i lanë pothuajse të gjithë në internet të pyesin se kush ishin pikërisht ajo dhe Jacob dhe si arritën të realizonin atë që tani përshkruhet si dasma më luksoze në 100 vitet e fundit.
Brockway, e cila më parë kishte shumë pak prani në mediat sociale, krijoi një llogari në TikTok vetëm për të ndarë festimet e saj luksoze të dasmës.

26-vjeçarja, e cila jeton në Teksas, është vajza e pronarit të Ussery Automotive Group, Robert “Bob” Brockway. Grupi shumë milionë dollarësh mbikëqyr një seri sallonesh të Mercedes-Benz.
Edhe pse nuk dihet shumë për bashkëshortin e Brockway, Jacob LaGrone, sipas profilit të tij në LinkedIn, ai shërbeu si asistent produksioni për këngëtarin e country Jason Aldean në vitin 2018.
Dhe përdoruesit e X (më parë Twitter) zbuluan gjithashtu se LaGrone ishte arrestuar në 2023 me akuzat për sulm të rëndë kundër një zyrtari të shërbimit publik./E.Ç

Të fundit

Ndyshimet që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni xhenxhefil për një muaj

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në...

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse kanë përfunduar në një përplasje...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

“Ke rënë brenda ore kafshë”, Silvi-Romeos: S’po bëj lojë, më pëlqen Erjola

Gjatë një bisede në BBV3 Romeo ngacmon Silvin për Erjolën. Ai dhe Julia e pyesin nëse vërtet ka pëlqim për të apo thjesht e...

Trump shënon sërish fitore, nuk ndal sulmet për kundërshtarin e mundshëm Joe Biden

Donald Trump fitoi një sërë garash presidenciale republikane të shtunën, duke iu afruar më shumë faktit i të qënit kandidati i partisë në zgjedhjet...

Lajme të tjera

Web TV