“Berisha s’ka parti, ka shoqatë politike” Ngjela shpërthen ndaj ish-kryeministrit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Avokati Spartak Ngjela ishte këtë të hënë në një intervistë televizive  ka komentuar ndër të tjerat Kuvendin Kombëtar të “Rithemelimit”.

Ai tha se fjalimi i mbajtur nga Argita Malltezi, vajza e ish-kryeministrit Berisha në Kuvend, vlen vetëm si kredo në rast se ndonjëherë mund të marrin sërish partinë demokratike, pasi sipas avokatit, për momentin Berisha nuk ka parti.

“Nuk ka parti Saliu. S’ka parti ligjore. ça mbështetje ka? nuk i vajtën as deputetët. Ajo është shoqatë deri më tani. Është shoqatë politike, Nuk është parti politike. Parti politike bëhesh kur merr vendimin nga Gjykata.

Partia politike është person juridik. Parti është ajo e vjetra. Se mori dot Saliu.  Ju e patë si hyri në zgjedhje? Ishte me partinë e Metës. Fjalimi i zonjës Malltezi nuk ka ndonjë vlerë. Vlen si kredo në rast se do marri ndonjëherë partinë demokratike, por për mendimin tim mirë bëri”,-tha avokati Spartak Ngjela.

Të fundit

Përfundojnë në spital nga helmimi 11 punonjëset e një fabrike në Fier

Një punëtor i fabrikës që do të ruaj anonimatin pasi ka frik se e heqin nga puna, ka thënë...

Letra publike e të “mençurve”, kundër “budallenjve” në televizione!

Një letër publike, një peticion, i nënshkruar nga disa figura të njohura të shkencës(kryesisht historisë dhe gjuhësisë), shkaktoi reagime. U cilësua si një lloj...

Miratimit i Ligjit për Zonat e Mbrojtura, Ina Zhupa “shpërthen” ndaj Kumbaros: Dështake..

Pas miratimit të ligjit për Zonat e Mbrojtura, Ina Zhupa ka folur për mediat duke thënë se do të bëjnë gjithçka për ta ndaluar,...

“Turizëm me lekët e taksapaguesve”/ Erkand Qerimaj akuza të rënda’ kreut të Peshëngritjes

Erkand Qerimaj, peshëngritësi kampion ka akuzuar kreun e Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Elez Gjozën, se abuzon me fondet e taksapaguesve dhe prej 2013 e...

Çfarë ndodhi mes çiftit? Ilnisa i lë partnerin për një natë Eglës: Sonte fli me Meritonin

Banorët e “Big Brother Vip”, Ilnisa Agolli dhe Gazi, së fundmi kanë injoruar hapur aktoren Egla Ceno, duke e quajtur atë fëmijë të vogël. Gazetarja...

Lajme të tjera

Web TV