NBA/ Los Angelos Lakers mposhtin Indiana Pacers dhe janë fitues të In-Season Tournament

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

LeBron James dhe Anthony Davis kombinuan për 65 pikë, teksa Los Angeles Lakers fituan turneun inaugurues të NBA In-Season, me rezultat 123-109 ndaj Indiana Pacers në Las Vegas. Në një ndeshje që nuk llogaritej në renditjen e sezonit, ishin Lakers ata që fituan, duke marrë trofeun e parë të Kupës NBA, një çmim prej gjysmë milioni për lojtar.

Ndeshja shfaqi një forcë të pandalshme që u përplas me një objekt të palëvizshëm, pasi të dyja skuadrat hynë në finalen e turneut të sezonit të NBA me një rekord perfekt 6-0. Lakers fituan lehtësisht grupin e tyre, ku thyen Phoenix Suns me Kevin Durant dhe Devin Booker në çerekfinale, dominuan New Orleans Pelicans në gjysmëfinale dhe mposhtën Tyrese Haliburton dhe Pacers në finale. Pacers befasues mposhtën një sërë kundërshtarësh të Konferencës Lindore për të arritur në finale, duke befasuar Boston Celtics dhe Milwaukee Bucks përpara se të binin kundër Lakers. Davis dominoi, duke shënuar 41 pikë, me 20 kërcime, gjashtë asistime dhe katër bllokime. LeBron James përfundoi me 24 pikë dhe 11 kërcime.

Të fundit

Babai i Kiarës feston ditëlindjen, ja si e uron Luizi vjehërrin

Babai i Kiarës feston ditën e sotme ditëlindjen dhe përveç urimit të moderatores nuk ka munguar as urimi nga...

Mario Deda: Nga biseda e fundit me Zefin te të fshehtat e raportit me të vëllanë, Julin

Mario Deda i vogli i djemve të “Mjeshtrit të Madh”, Zef Deda i ftuar në Fitstation me moderatoren Çenkuela Hasa ndau momentet e fundit...

Familjarisht në gjykatë, Malltezi dhe Berisha dalin me kërkesën e radhës

Ditën e nesërme në orën 11 gjyqtarja Irena Gjoka do të shqyrtojë kërkesën e Sali Berishës për të dalë nga arresti i shtëpisë. Seanca ishte...

“Daily Express” analizon Shqipërinë: Në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Një numër vendesh janë të etura për t’u bashkuar me bllokun dhe Shqipëria është në rrugën e duhur për t’u bërë një anëtare me...

I dënuar me mbi 2 vite burg, ndalohet brenda Big Brother Albania konkurrenti

Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e shtetasit Liam Osmani, 44 vjeç, teksa ai ndodhej në shtëpinë e...

Lajme të tjera

Web TV