Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari, 51 vjeç, theu rekordin e tij prej 85 lugësh, të cilin e vendosi në vitin 2021.

Mokhtari deklaroi për Guinness World Records se ai vendosi të ndiqte rekordin për shumicën e lugëve të balancuara në trup pas një jete të gjatë të ngjitjes së objekteve në lëkurën e tij.

“E vura re aksidentalisht këtë talent timin kur isha fëmijë,” tha Mokhtari për GWR pasi përpjekja e tij e parë për rekordin u certifikua në janar 2022, “por pas shumë vitesh praktikë dhe përpjekjeje, arrita ta forcoja talentin tim dhe të zhvillohesha, aty ku është tani”.

Ai i tha organizatës së mbajtjes së të dhënave, talenti i tij nuk kufizohet vetëm në lugë.

“Çdo gjë, dua të them, çdo objekt. Çdo gjë që ka një sipërfaqe mund të ngjitem në trupin tim, si plastika, qelqi, frutat, guri, druri dhe madje edhe një njeri plotësisht i rritur,” u shpreh Abofazl/kb

Të fundit

Foto/ Punimet për Urën e Kukësit drejt përfundimit

Po shkon drejt përfundimit Ura e Madhe e Kukësit që zëvendëson urën e vjetër ekzistuese që ka më shumë se...

Gatoi ‘hallvën e vdekjes’ për Ilnisën, motra e Erjolës ka dy fjalë për të

Ditën e djeshme, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e BBV, ku Erjola pas debateve të shumta me Ilnisën dhe Meritonin, ka...

Modelja i nxjer gjithë të “palarat” Leonardo Di Caprios

Leonardo DiCaprio dihet se e shijon jetën prej beqari edhe pse se ka patur romanca të shumta që nga koha kur u bë një...

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka rënë Denis Meko dhe një...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Lajme të tjera

Web TV