10 gjërat që bëjnë çiftet, për të qenë të lumtur para se të flenë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është shumë e rëndësishme të kaloni pak kohë me partnerin tuaj përpara se të flini.

Nuk ka rëndësi sa kohë, një orë apo vetëm disa minuta, e rëndësishme është t’i kushtoheni partnerit dhe ai ju. Nëse jeni vetëm të dy, kënaquni me njëri-tjetrin, flisni dhe tregoni dashurinë tuaj, sepse kjo është gjithçka që ju nevojitet.

Në këtë artikull do të gjeni një listë me 10 këshilla të thjeshta, por shumë efektive nga psikologët, që duhet t’i keni parasysh për të qenë të lumtur para se të flini.

1. Kaloni telefonat në heshtje dhe largojini ato

2. Harrojeni punën

3. Shkoni në shtrat në të njëjtën kohë me partnerin

4. Ndiqni një rutinë

5. Bëni një bisedë zemër më zemër

6. Mos debatoni dhe mos hyni në biseda të nxehta

7. Mos i mbani fëmijët në dhomën e gjumit

8. Mos e ndani shtratin me kafshët tuaja shtëpiake

9. Dhurojini njëri-tjetrit një masazh

10. Mos harroni për përqafimet dhe puthjet/E.Ç

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Skema e mashtrimit me mikro-kreditë/ “Rasti, më i keq se firmat piramidale”

Disa ditë më parë, Prokuroria e Tiranës ka goditur skemën e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet të ashtuquajtur mikrokredi me interesa të larta, për shlyerjen...

Lajme të tjera

Web TV