test

Gjoba për këmbësorët që shkelin rregullat e qarkullimit, qytetarëve u merret ID dhe…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia Rrugore e Tiranës vijon punën me gjobitjen e këmbësorëve të cilët nuk respektojnë rregullat e qarkullimit dhe vizat e bardha.

Operacioni është i shtrirë në të gjithë kryeqytetin.

Gazetari Igli Çelmeta raporton se këmbësorët të cilët gjenden në shkelje, gjobiten me vlerën 10 mijë lekë të vjetra si dhe u merret karta identitetit.

 

 

Dokumenti identifikues u rikthehet në momentin që kryhet shlyerja e gjobës.

Në rastet kur këmbësorët nuk kanë me vete një dokument identifikues, ato shoqërohen në komisariat./O.S

Të fundit

Zhvillimet në PD/ Gjekmarkaj: Të gjejmë modusin të mos përjashtojmë njëri-tjetrin

Nënkryetari i PD-së, Agron Gjekmarkaj, tha nga studio e “Open” në News24 se pas vendimit të Gjykatës së Apelit...

“Hysaj ka bërë dje vetëm një gabim”, Josa analizon mbrojtjen

Trajneri i njohur, Mirel Josa ishte i ftuar në “Euro 24”, në News 24, në emisionin e drejtuar nga Trevisa Tufa, ku analizoi mbrojtjen...

E rëndë në Itali/ Punëtori shqiptar plagoset me thikë

Një ngjarje e rëndë është regjistrua në Itali në Via Mulino da Capo di Giulianova. Një 34-vjeçar shqiptar është plagosur me thikë nga një...

Sa nxehtësi mund të durojë trupi i njeriut?

Vdekjet nga nxehtësia janë bërë mjaft të zakonshme dhe ndërsa bota nxehet, mund të bëhen edhe më të zakoshme nëse nuk zhvillohet një plan...

“Të dua”/ Ilnisa dhe Meriton “arratisen” me njëri-tjetrin

Çifti Ilnisa-Meriton, romanca e të cilëve nisi brenda shtëpisë së “BBV3”, kanë qenë tepër të komentuar dhe pas daljes së tyre nga shtëpia. Dyshja, sidomos...

Lajme të tjera

Web TV