Momentet kur tradhtoni “padashje”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Keni një mik “sekret’

Ose le të themi më mirë një mik të fshehtë, sepse termi sekret e bënë çështjen më delikate…Nëse keni një person që kaloni një kohë të konsiderueshme dhe partneri/ja nuk ka asnjë info për të, atëherë kemi pak probleme këtu…Mos ka diçka më shumë në këtë marrdhënie?

Flirtoni

Kjo mund të ndodhë sigurisht në mënyrë edhe të pavetëdijshme por mbetet një rast i mirfilltë i tradhëtisë psikologjike.

Keni një marrdhënie virtuale me dikë tjetër

Nëse keni një raport qoftë edhe virtual me dikë nuk mund ta kosideroni si diçka pa rëndësi…Kujdes!

Gënjen për financat

Cila mund të jetë asyeja e të gënjyerit për paratë në një lidhje? Edhe kjo është një formë tradhtie e butë.

Ankohesh për të diku tjetër

Përgjithësish femrat kanë tendencën për të biseduar me njëra- tjetrën për partnerin e tyre. Shpesh ato ndajnë në mikeshat mendime rreth partnerit të cilat nuk ja kanë treguar akoma as atij vetë.

Përjeton fantazi seksuale me njerëz të tjerë

Megjithëse fantazi, fantazitë seksuale erotike me partnerë të tjerë janë një formë tradhëtie. Do të guxonit t’ja thonit atij se çfarë po fantazonit?/E.Ç

Të fundit

“Daily Express” analizon Shqipërinë: Në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Një numër vendesh janë të etura për t’u bashkuar me bllokun dhe Shqipëria është në rrugën e duhur për...

I dënuar me mbi 2 vite burg, ndalohet brenda Big Brother Albania konkurrenti

Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e shtetasit Liam Osmani, 44 vjeç, teksa ai ndodhej në shtëpinë e...

Stuhitë e dëborës godasin perëndimin e SHBA-ve, rreth 60 mijë njerëz pa energji elektrike

Stuhi të mëdha të borës kanë përfshirë disa pjesë të Kalifornisë dhe Nevadas në perëndim të Shteteve të Bashkuara. Bora ka mbyllur rrugët, qendrat e...

200 anëtarë të rinj i bashkohen PS-së në Njësinë 4, Veliaj: PS është si Luiza Gega

200 anëtarë të rinj i janë bashkuar Partisë Socialiste në Njësinë 4 dhe Drejtuesi Politik për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, shprehu falënderimet e...

A ndikon pozicioni i gjumit në shëndetin e zemrës?

Dihet tashmë se një gjumë i mirë dhe cilësor ndikon në shëndetin tuaj, veçanërisht atë të zemrës. Studimet kanë treguar se një gjumë i...

Lajme të tjera

Web TV