Foto/ Pak javë nga inagurimi, çfarë po ndodh në bazën e NATO-s në Kuçovë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Baza e NATO-s në Kuçovë do të hapet në fillim të muajit mars.

Lajmin e dhe sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken gjatë vizitës së tij në Tiranë një ditë më parë.

Punimet për këtë bazë nisën rreth dy vite më parë. Kuçova do të jetë një bazë didaktike për avionët e NATO-s.

Investimi është thënë se kap vlerën rreth 50 milionë euro.

LSA sjell disa foto të kapura nga larg në këtë bazë. Ndërkohë Shqipëria është vetëofruar që NATO të ketë një bazë detare edhe në Durrës.

Për këtë sekretari Blinken tha se janë ende në fazën e diskutimeve me NATO-n. ©LAPSI.al

/O.S

Të fundit

Vullkani më i lartë në botë ‘vjell’ çdo ditë $6,000 flori, por është i mbuluar nga akulli

Vullkani më i lartë në botë prej kohësh lëshon çdo ditë pluhur floriri megjithëse i mbuluar nga akulli i...

Një këshille e vyer për beqarët nga Dua Lipa: Është periudhë e bukur që duhet…

Së fundmi ylli i muzikës pop, Dua Lipa ka dhënë një këshillë për beqarët. Këngëtarja doli në kopertinën e “Elle USA” për të promovuar këngën...

Ledjona Xheladinaj në një lidhje të re dashurie? Ish-banorja: Po si mundet që…

A është Ledjona Xheladinaj e dashuruar apo në një lidhje të re dashurie?! E ftuar këtë pasdite në emisionin “S’e luan Topi”, me Eriona Rusin,...

Rrëfehet si rrallëherë Bamir Topi: Të ndryshon jeta, tani e blej bukën vetë…

I ftuar në “S’e luan topi”, ish presidenti Bamir Topi ka përshkruar jetën e tij në kohën kur mbante këtë post dhe periudhën pas. e...

Revoltohen qytetarët spanjollë, dalin në protestë, ja kërkesat e tyre

Dhjetëra mijëra njerëz në Ishujt Kanarie të Spanjës janë mbledhur kundër një modeli të turizmit masiv që sipas tyre po pushton arkipelagun e Atlantikut....

Lajme të tjera

Web TV