Nuk përdor internetin, përse aktori më i njohur i ditëve të sotme jeton i izoluar?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aktualisht, është aktori më i njohur i momentit: Ylli i filmit Oppenheimer Cillian Murphy megjithatë, bën një jetë të izoluar dhe nuk i pëlqen teknologjia. Ai jeton në zonën Monkstown të Dublinit, Irlandë me gruan e tij Yvonne McGuinness, me të cilën është martuar që nga viti 2004, thotë IrishMirror. Çifti kanë dy fëmijë së bashku, Malachyn dhe Aranin dhe jetojnë në një shtëpi pa internet, për të cilën Cillian shpenzoi 1.7 milion euro.

Madje, ai i shmanget edhe telefonit: Producentja e filmit Oppenheimer, Emma Thomas, e shoqja e regjisorit Christopher Nolan, tregoi sesi kishte tentuar me kot ta telefononte Murphyn në shtëpi për t’i treguar se kishte fituar rolin kryesor në filmin e nominuar në një sërë kategorish për çmimet Oscar këtë vit, përfshirë kategorinë kryesore.

Aktori irlandez, pati nje sukses te rrufeshëm edhe ne serialin Peaky Blinders, në rolin e Thomas Shelby. Ai nuk ka as llogari ne rrjetet sociale, e sqarimi i vetëm për këtë ishte se: “Jam shumë i moshuar për gjëra të tilla”!/E.Ç

Të fundit

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzi

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24,...

Kur do të vijnë emigrantët e parë nga Italia? Ja si përgjigjet Rama

Në një intervistë për një emision televiziv ai thotë se Shqipëria ka bërë pjesën e saj për t’u treguar e gatshme të presë këta...

‘Sufllaqe nga qielli nuk bien më’/ Meta: Kush ka mendim ndryshe le të ngjitet në paralele

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një takim me strukturat drejtuese në Tiranë deklaroi se partia ka hyrë në një fazë të...

Spektakël i garantuar në derbin e Londrës, formacionet zyrtare të sfidës Arsenal-Chelsea

Arsenal-Chelsea premtojnë spektakël në ndeshjen e prapambetur nga java e 29-të e Premier League. Derbi i Londrës nis në orën 21:00 në “Emirates Stadium”. Ndërsa jemi...

Çfarë po ‘kurdis’ Luiz Ejlli? Këngëtari publikon foton dhe paralajmëron surprizën

Këngëtari, Luiz Ejlli dhe reperi, Ledri Vula gjatë ditës së sotme kanë publikuar imazhe së bashku. Sikurse shihet, dyshja ndodhen brenda një studio muzikore. Pas...

Lajme të tjera

Web TV