Kanye West i kërkon publikisht Kim që të heqë fëmijët nga shkolla e VIP-ave

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kanye West ka vendosur t’i kërkojë publikisht ish-gruas së tij Kim Kardashian që të heqë nga shkolla e të famshmëve fëmijët e tyre.

“Kim, hiqi fëmijët nga “Sierra Canyon” tani. Ajo është një shkollë e rreme që përdoret nga sistemi”, shkroi ai në Instagram.
Në mbishkrim, e shtjelloi dhe më tej idenë duke shkruar: “Në këtë pikë të gjithë e dinë për çfarë përdoret si kod fjala ‘sistem’. Unë u largova nga im atë prej sistemit dhe po i njëjti sistem po më largon nga fëmijët e mi”.

Kim dhe Kanye, të divorcuar prej vitit 2021, kanë 4 fëmijë: North 10 vjeç, Saint 8 vjeç, Chicago 6 vjeç dhe Psalm 4 vjeç.

Që prej ndarjes së bujshme, çifti ka pasur shumë probleme e debate të shpeshta, edhe publike për kujdesin ndaj fëmijëve. Të katërt fëmijët e ndjekin prej kohësh shkollimin në “Sierra Canyon”, por pas saj kishin aktivitete jashtëshkollore në akademinë “Donda”, e krijuar nga Kanye West, që ishte një shkollë private kristiane. Kjo akademi u mbyll para pak kohësh.

Momentalisht, siç vetë reperi ka deklaruar, fëmijët janë 80% të kohës nën kujdesin prindëror të Kim Kardashian./E.Ç

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV