Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

 • melbet
 • megapari
 • megapari giriş
 • melbet
 • betrari giriş
 • onbahis giriş
 • Rama dhe Koçiu inspektojnë godinën e re të Poliklinikës së Specialiteteve në Elbasan

  113 563 lexime

  124,178FansaPëlqeje

  Poliklinika e Specialiteteve në Elbasan është kompletuar me pajisje të reja mjekësore teknologjisë së lartë, duke përmirësuar cilësinë e shërbimit për qytetarët.

  Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale inspektuan sot investimin e realizuar që ka mundësuar transformimin tërësor të ambienteve të kësaj godinë 3-katëshe duke mundësuar kushte bashkëkohore dhe standardet më të mira për stafin mjekësor dhe rreth 430 mijë qytetarë të qarkut të Elbasanit të cilët do të marrin edhe shërbime të reja shëndetësore të specializuara.

  Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu u shpreh se “Poliklinika e Specialiteteve është një godinë tërësisht e rikonstruktuar jo vetëm në infrastrukturë, por edhe në pajisje bashkëkohore dhe është gati për të pritur rreth 350 qytetarë në ditë”.

  Koçiu theksoi se në Poliklinikën e Specialiteteve në Elbasan janë 40 kabinete të specialiteteve të shtuara dhe 18 specialitete të veçanta duke siguruar cilësi dhe shpejtësi për kujdesin shëndetësor të qytetarëve të këtij qarku, por duke lehtësuar edhe ngarkesën e spitalit për një sërë shërbimesh të specializuara.

  Në këtë poliklinikë ofrohet shërbimi i Dispancerisë për diagnostikimin dhe trajtimin e sëmundjeve pneumologjike,  ekzaminimet ambulatore të ndryshme imazherike dhe laboratorike, EKG, EEG, audiograma dhe spiromeria.

  Rama dhe Koçiu panë nga afër edhe pajisjet e reja mjekësore në kabinetin e EKO-s abdominale ku risi është kryerja e ekzaminimit të gjendrave tiroide dhe eko-s së gjirit.

  “Pajisjet imazherike ndihmojë në shkurtimin e kohës së çdo qytetari që vjen dhe diagnostikohet këtu sepse nuk bëjnë më vajtje-ardhje nga poliklinika në spital, por këtu mund të diagnostikohen lehtësisht duke përmirësuar kështu jo vetëm cilësinë e kushteve të punës për mjekët, por edhe cilësinë e shërbimit që u ofrohet qytetarëve”.

  Gjatë bashkëbisedimit edhe me stafin e poliklinikës, Koçiu solli në vëmendje rritjen e pagave për infermierët dhe mjekët e familjes, në korrik të këtij viti.

  Lexo edhe :  Greqia ligj lufte me Shqipërinë, Çuçi: Absurd i madh, nuk reflekton partneritetin tonë

  “Ne do të mbështesim edhe me mjekë të rinj dhe ndërkohë do të vijohet të përmirësohet edhe më shumë cilësia e shërbimit sepse na duhet edhe eksperienca e më të pjekurve në moshë”, tha Koçiu.

  Në kabinetin e okulistikës, janë instaluar pajisje mjekësore të viteve të fundit për diagnostikimin e strukturës intraokulare duke analizuar patologji të ndryshme të syrit.

  Një tjetër investim është mundësuar edhe në kabinetin e neurologjisë i cili është pajisur me EEG (ezhe-në) digitale për analizën e aktivitetit elektrik të trurit për zbulimin në kohë të patologjive të ndryshme.

  Gjithashtu është mundësuar që në kabinetin e ORL-së të kësaj poliklinike të integrohen të gjitha shërbimet në një pajisje mjekësore të vetme që shërben për diagnostikimin e strukturës intraokulare duke analizuar patologji të ndryshme të syrit. Risi e këtij kabineti është kryerja e ekzaminimeve ORL me anë të teknologjisë së videoskopisë, e cila mundëson shikimin në thellësi nëpërmjet kameras duke ndihmuar mjekun në diagnostikim e saktë dhe të shpejtë.

  Ministrja Koçiu u shpreh se “kjo godinë është e 1975 dhe ka pasur vetëm një rikonstruksion xhamash, ndërkohë që tani është bërë e gjitha nga e para dhe me standarde sa i përket edhe personave me aftësi të kufizuara për të marrë shërbime më lehtësisht në këtë infrastrukturë”.

  “Jemi duke punuar edhe për të bërë këtu një shërbim të veçantë sa i përket dhe diagnostikave të shëndetit mendor, që është gjithashtu një shërbim i rëndësishëm që do t’i shtohet kësaj strukture”, deklaroi ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu.

  Në Poliklinikë ofrojnë shërbim 55 mjekë specialistë dhe 23 infermierë të cilët mbulojnë shërbimin ambulator./e.t

  Të fundit

  Ryan Reynolds zbulon emrin unik të fëmijës së katërt me Blake Lively

  Ryan Reynolds më në fund ka zbuluar emrin e fëmijës së katërt të tij me gruan Blake Lively. Emri...

  13 vjet nga vdekja e Amy Winehouse, zëri i mrekullueshëm i saj, alkooli dhe ‘Klubi 27’

  Më 23 korrik 2024, bëhen 13 vjet nga vdekja e Amy Winehouse, këngëtares dhe kantautores britanike që la gjurmë të pashlyeshme në industrinë e...

  Plot 67 ushtarë në ekipin e Zvicrës në mesin e 128 sportistëve në Lojrat Olimpike

  Në mesin e 128 sportistëve të Zvicrës që do të paraqiten në Lojërat Olimpike në Paris, janë plot 67 sportistë që në të njëjtën...

  Enxhi Nasufi i thotë të gjitha: Nga romancat, ish-at, familja, karriera, lekët e DWTS!

  Moderatoja Enxhi Nasufi ka dhënë së fundmi një intervistë shumë të bukur për kanalin e YouTube të revistës “Bordo”, ku ka zbulaur më shumë...

  Kamionët radhë në doganën e Kosovës, vështirësi në hyrjen e mallrave nga Shqipëria

  Dogana e Morinës në pikën e përbashkët të kufitare Shqipëri-Kosovë ka rregjistruar ditën e sotme rradhë të gjata të automjeteve të rënda të transportit...

  Lajme të tjera

  Web TV