Arrestohet motra e Hailey Bieber: I hodhi tamponin e përdorur një gruaje

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Motra e Hailey Bieber, Alaia Baldwin Aronow, është arrestuar të shtunën e kaluar, për shkak të një incidenti që ndodhi në një club në Georgia. Alaia, 31 vjeç është akuzuar për sulmin e një gruaje dhe dy rojeve të sigurisë së club-it.

Sipas kamerave të sigurisë, ajo ka përdorur tualetin e punonjësve të club-it. Baristja Haleigh Cauley u shpreh se Alaia donte të përdorte tualetin, pasi kishte nevojë të ndërronte tamponin dhe hyri me dhunë.
“Disa minuta më vonë, kur znj. Cauley tentoi të hynte në tualet, Alaia hoqi tamponin dhe ia hodhi asaj. Ky ishte momenti kur truprojat e sigurisë ndërhynë dhe e nxorën vajzën jashtë club-it”, shkruhej në deklaratën e policisë, siguruar nga Page Six.

Sipas kamerës së sigurisë, Cauley kërcen pas, kur Alaia i hedh tamponin. Më pas, shihet se motra e Hailey-t u bën rezistencë edhe rojeve të sigurisë, duke e tërhequr njërin nga flokët dhe goditur tjetrin në organet gjenitale.

Nga ana tjetër, Alaia ka bërë një tjetër deklaratë, duke thënë se e larguan me forcë nga club-i dhe mohoi të kishte hyrë me dhunë në tualetin e punonjësve. Fillimisht, ajo mohoi të kishte hedhur tamponin drejt baristes, por më pas pranoi se po, e kishte bërë, duke shtuar se e bëri për “vetëmbrojtje”./E.Ç

Të fundit

‘Kush m’i zgjidh hallet e mia, Ilir Meta, LSI-ja’/ Analisti ironizon kreun e PL

Analisti  Arben Meçe në Repoltix komentoi turin e Ilir Metës dhe PL-së duke theksuar se çfarë do të bëjë...

Lufta poshtë brezit për dominimin e opozitës

Nga Ylli Pata Në vigjilje të 25 prillit ja vlen të bëhen realisht bilancet që nuk u bënë kurrë tre vjet më parë për atë...

Intifada e Ilir Metës kundër SPAK

Nga Mero Baze Ka një tërbim të pa frenuar të Ilir Metës kundër kreut të SPAK, Altin Dumani. Përtej fyerjeve personale apo bullizimit të tij,...

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Mesohet se këmbësori Vladimir Muhja...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Lajme të tjera

Web TV