Protestuesit ndërpresin sfilatën e Victoria Beckham: Kafshët nuk janë veshje

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sfilata e Victoria Beckham në Paris u ndërpre për shkak të protestuesve të grupimit PETA, të cilët u shfaqën në pasarelën e Javës së Modës në Paris me veshja dhe pankarta me shprehje të ndryshme kundër abuzimit të kafshëve.

“Kafshët nuk janë veshje” dhe “Jetë të gjatë lëkurës vegane” ishin disa nga shprehjet e grupimit, ndërsa presidenti i PETA u shpreh: “Asnjë veshje apo aksesor nuk ia vlen aq shumë sa të theret dhe të hiqet me dhunë lëkura e një kafshe të ndjeshme dhe inteligjente. Ne i bëjmë thirrje Victoria Beckham që në vend të kësaj, t’u drejtohet risive ekologjike dhe miqësore ndaj kafshëve, të cilat disponohen sot, të tilla si: lëkura e cilësisë së lartë, e krijuar nga mollët, rrushi, ananasi, kërpudhat etj”, duke inkurajuar kështu përdorimin e lëkurës vegane.

Sfilata prezantoi veshje të reja, pallto të gjata, geta transparente në ngjyrë të bardhë dhe pantallona me bel të lartë.

Ndërkohë, Victoria u paraqit në fund të sfilatës, e veshur me të zeza nga koka te këmbët dhe me paterica, për shkak se ka pësuar një incident në palestër.

Ajo u mbështet nga familjarët e saj, të cilët u shfaqën në radhën e saj dhe dizajnerja e modës shkëmbeu një moment romantik me të shoqin, David Beckham./E.Ç

Të fundit

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Gazetari i...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Kur do të vijnë emigrantët e parë nga Italia? Ja si përgjigjet Rama

Në një intervistë për një emision televiziv ai thotë se Shqipëria ka bërë pjesën e saj për t’u treguar e gatshme të presë këta...

‘Sufllaqe nga qielli nuk bien më’/ Meta: Kush ka mendim ndryshe le të ngjitet në paralele

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një takim me strukturat drejtuese në Tiranë deklaroi se partia ka hyrë në një fazë të...

Spektakël i garantuar në derbin e Londrës, formacionet zyrtare të sfidës Arsenal-Chelsea

Arsenal-Chelsea premtojnë spektakël në ndeshjen e prapambetur nga java e 29-të e Premier League. Derbi i Londrës nis në orën 21:00 në “Emirates Stadium”. Ndërsa jemi...

Lajme të tjera

Web TV