Pse pranvera është periudha kur çiftet ndahen më së shumti?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Me ngrohjen e motit dhe praninë e rrezeve të diellit më gjatë, pranvera rezulton të jetë koha ku lidhja juaj mund të përfundoj. Muajt e pranverës mund të jenë fillimi i sezonit të ndarjes, sepse shumica e lidhjeve të formuara gjatë muajve të vetmuar e të ftohtë të dimrit përfundojnë.

Sipas ekspertëve, dimri është periudhë ku shumica e njerëzve futen në lidhje si mënyrë për të larguar mërzinë dhe depresionin që sjell ai sezon. Psikologia Dr.Danielle Forshee tregon se zvogëlimi i pranisë së rrezeve të diellit gjatë muajve të dimrit është shkaktar i formimit të lidhjeve të reja, ndërkaq prania e diellit gjatë pranverës ka të bëjë me ndarjet.

Ndërkaq, përgatitja për një takim të parë mund t’ju bëjë të ndiheni më shumë se vetëm nervoz. Në fund të fundit, ka shumë për të menduar dhe ka të ngjarë që ju të dëshironi të lini një përshtypje të mirë tek personi me të cilin po takoheni. Ju mund të keni disa pritshmëri për një takim të parë ose të keni kufij që jeni të shqetësuar se mund të kapërcehen. Diçka që shumë njerëz mendojnë është nëse një puthje mund të jetë në rregull në takimin e parë. Çdo situatë është e ndryshme, por ka disa aspekte që mund të dëshironi të merrni parasysh kur mendoni të puthni dikë në takimin e parë./E.Ç

Të fundit

Arabia Saudite nënshkruan blerjen e 105 avionëve Airbus nga Franca

Kompania Saudia Group do të blejë 105 avionë pasagjerësh Airbus, teksa ngrinte lart marrëveshjen si më të madhen e...

Mbyllet dega e një banke serbe në veri të Kosovës, shpërndau pagesat e Beogradit

Autoritetet në Kosovë njoftuan të hënën (20 maj) se kanë mbyllur gjashtë njësi të “Bankës Postare Kursimore” të Serbisë në veri të vendit, institucion...

Për të patur flokë të bukur e të shëndetshëm, këto janë 9 ushqimet që duhet të konsumoni

1.Vezët Vezët janë të parat në listë për flokë të shëndetshëm sepse ato përmbajnë shumë proteina dhe biotinë, por edhe shumë lëndë të tjera ushqyese...

“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar nga SPAK!”

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdaraj i ftuar në një emision televiziv, foli për goditjen e shtatë grupeve kriminale nga SPAK. Ai tha se politikanët që kanë bashkëpunuar...

SPAK godet krimin/ Karamuço: Grupet mund të kundërpërgjigjen dhe të cenojnë sigurinë

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, i ftuar në Real Story, tha se pas aksionit të SPAK është rritur shqetësimi se grupet kriminale mund të...

Lajme të tjera

Web TV